Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Volkswagen Slovakia slaví významné výročí: 25 let kompetentní výroby napříč koncernovými značkami

31.05.2016

Výrobní závod Volkswagen Slovakia se stal v uplynulých 25 letech důležitým pilířem výroby značky Volkswagen. U příležitosti oslavy jubilea založení ocenili výjimečné výkony největšího slovenského výrobce automobilů slovenský premiér Robert Fico, Thomas Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, zodpovědný za výrobu, a předseda dozorčí rady společnosti Volkswagen Slovakia, a Ralf Sacht, předseda představenstva společnosti Volkswagen Slovakia. "Značka Volkswagen potřebuje majáky, jako je Volkswagen Slovakia, kteří ukazují, jak chceme a budeme v budoucnosti vyrábět. Efektivně, bez závad, flexibilně a s orientací na zákazníky. Přitom jsou rámcové podmínky právě tady v Bratislavě velmi složité, protože výroba pro šest koncernových značek v jednom závodě je jedinečná. To je důkazem nejvyšších technologických výrobních kompetencí," zdůraznil člen představenstva Ulbrich, zodpovědný za výrobu, ve svém projevu před zaměstnanci v Bratislavě.

Bratislavský závod je jedním z největších závodů značky Volkswagen pro výrobu vozidel a v současnosti je rozšiřován o novou karosárnu a novou montážní linku. Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, zodpovědný za výrobu, k tomu říká: "Aktuální rozšiřování výrobního zařízení ukazuje, že i nadále budeme intenzivně investovat do bratislavského závodu. Orientaci na budoucnost dokládá i to, že zde dnes zahajujeme výrobu modernizovaného modelu up!."

Od zahájení výroby v roce 1991 sjelo z montážních linek více než 4,5 milionu vozidel 13 modelových řad. Kromě toho bylo vyrobeno přibližně sedm milionů převodovek. Výrobní portfolio zahrnuje modely SUV Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne a Audi Q7 a malé vozy New Small Family Volkswagen up!, SEAT Mii a ŠKODA Citigo.

Volkswagen investoval do slovenského výrobního areálu dosud více než tři miliardy eur. Dalších 1,5 miliardy eur bude investováno od roku 2012 do konce letošního roku do moderních technologií, rozšíření výroby a zvyšování konkurenceschopnosti.

Ralf Sacht, předseda představenstva společnosti Volkswagen Slovakia, vyzdvihl velký význam společnosti: "Volkswagen Slovakia nepřetržitě roste a vyvíjí se již 25 let. To se odráží také v rostoucí výrobě a v nárůstu počtu zaměstnanců. Za úspěchem naší společnosti, která se stala spolehlivým partnerem koncernu Volkswagen a našich zákazníků, stojí tisíce motivovaných, zodpovědných a na kvalitu orientovaných zaměstnanců, kterým patří velký dík."

Informace o společnosti Volkswagen Slovakia
Společnost Volkswagen Slovakia, a. s. byla založena 30. května 1991 jako společný projekt Bratislavských automobilových závodů, a. s. a společnosti Volkswagen Aktiengesellschaft. Téhož roku byla zahájena výroba modelu Volkswagen Passat Variant. V roce 1994 se k tomu přidala výroba modelu Golf a montáž převodovek. Od roku 1998 je Volkswagen Slovakia 100% dceřinou společností koncernu Volkswagen a krátce poté byla přejmenována na Volkswagen Slovakia, a. s. O rok později byl otevřen závod v Martině, v němž jsou vyráběny komponenty pro vozidla koncernových značek Volkswagen, Audi, SEAT a ŠKODA. V roce 2010 byla s modelem Touareg Hybrid zahájena výroba prvního sériového koncernového vozu s hybridním pohonem. O rok později následovala výroba modelů Volkswagen up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii. Rok 2013 byl s modelem e-up!* ve znamení začátku sériové výroby prvního vozidla koncernu Volkswagen s čistě elektrickým pohonem.

*e-up!: Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 11,7 (kombinovaná); emise CO2 v g/km: 0 (kombinované); třída hospodárnosti: A+