Sweden Rallye

Sweden Rallye

Sébastien Ogier vyhrál po třetí Švédskou rallye.

Letošní ročník švédské rallye byl zásadně ovlivněn mimořádně teplým počasím. Jediná soutěž v seriálu WRC, která se jede celá na sněhu, musela být kvůli nepříznivým podmínkám zkrácena. Z plánovaných 21 rychlostních zkoušek se nakonec odjelo jen 13 měřených úseků.

Úřadující mistr světa se dostal do vedení již po první etapě. Největším soupeřem v prvním dni závodu byl stájový kolega Andreas Mikkelsen, který však v předposlední RZ v zápalu boje absolvoval neplánovaný výlet mimo trať a nabral na fenomenálního Francouze ztrátu 42 sekund. Třetí posádku stáje Volkswagen trápila technika. Trojnásobný vítěz Švédské rallye Jari-Matti Latvala tak skončil již v pátek kvůli prasklé hnací hřídeli.

Díky obrovskému úsilí pořadatelů nebyli fanoušci v sobotu ochuzeni o legendární rychlostní zkoušku Vargaasen se skokem "Colin's Crest" pojmenovaném po tragicky zesnulém šampionovi Colinu McRaeovi. Nejdelší skok a nový rekord vytvořil Nor Eyvind Brynildsen, který doletěl na vzdálenost 45 metrů. V čele soutěže se nadále držel Sébastien Ogier. Na druhé místo se dostal Hayden Paddon a třetí místo patřilo Madsi Östbergovi.

Závěrečný den na pořadí na stupních vítězů již nic nezměnil. Sébastien Ogier si připsal vítězství v nedělní Powerstage. "Dvě vítězství ve dvou rallye je skvělý vstup do sezony," uvedl po ukončení poněkud netradiční "sněhové-nesněhové" rallye vedoucí pilot stáje Volkswagen Motorsport, která díky jeho úspěchu také stojí na špici v Poháru konstruktérů. 
Druhá posádka stáje Volkswagen Mikkelsen-Jaeger skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě se ztrátou necelých 15 sekund na třetího v pořadí.

Výsledky Švédské rallye

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 1:59:47,4 
2. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -29,8 
3. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -55,6 
4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./VW Polo-R) -1:10,8 
5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -1:50,7 
6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:24,0.

Sweden Rallye

Den svatého Valentýna.

Sweden Rallye

Den svatého Valentýna.

Sweden Rallye

Sweden Rallye

Sweden Rallye

Sweden Rallye

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím