Rallye Monte Carlo

Rallye Monte Carlo

Třetím vítězstvím v řadě na slavné rallye Monte Carlo zahájil Sébastien Ogier cestu za obhajobou titulu v šampionátu WRC!

Stáj Volkswagen Motorsport slavila 35. vítězství ze 40 startů v seriálu závodů mistrovství světa v rallye. Pro úřadujícího šampiona to bylo již 33. vítězství v kariéře. Druhý Nor Mikkelsen získal již 15. místo na stupních vítězů.

Třetím vítězstvím v řadě ve slavné rallye Monte Carlo se Sébastien Ogier zařadil mezi legendy motoristického sportu, jako je Sandro Munari, Tommi Mäkinen nebo Sébastien Loeb.

Letošní "Monte" přinesla na 16 rychlostních zkouškách asfaltové, ledové ale i sněhové etapy. Právě neustále se měnící podmínky dělají rallye Monte Carlo tak jedinečnou. Volba pneumatik je pro úspěch v závodu doslova klíčová. Více než v jakémkoliv jiném závodě se jezdci musí spoléhat na pomoc "ledových špionů", kteří sondují trať před závodem. Jako jeden ze špionů působí ve stáji Motorsport i pro české fanoušky známý Toni Gardemeister.

Ogier zvítězil s náskokem téměř dvou minut před stájovým kolegou Andreasem Mikkelsenem. Pro Jarri-Matti Latvalu, třetího jezdce závodního vozu Polo R WRC, bohužel "Monte" skončila již v sobotu, kdy po vyjetí z trati nestihl včas přijet na start další rychlostní zkoušky. I přesto jde o skvělý začátek nové sezóny pro Volkswagen Motorsport, jehož jezdci se již nyní začínají připravovat na další podnik, který se jako jediný v celém šampionátu pojede celý na sněhu - rallye Švédsko. Ta odstartuje již 11. února!

Výsledky rallye Monte Carlo:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 3:49:52,1 
2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./VW Polo-R) -1:54,5 
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -3:17,9 
4. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -4:47,7 
5. Lefebvre, Moreau (Fr./Citroën DS3) -7:35,6 
6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -10:35,5

Facebook

Rallye Monte Carlo

Rallye Monte Carlo

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím