Automobily s pohonem na stlačený zemní plyn EcoFuel

Modely EcoFuel

(také CNG - automobily na Compressed Natural Gas - stlačený zemní plyn)

Při vývoji automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn, které jsou šetrné k životnímu prostředí, určuje Volkswagen nová měřítka. Se svými hospodárnými modely s označením EcoFuel pak jde s trendem vývoje.

Výhody pro Vás

  • Díky nízké spotřebě paliva získáváte výhodné normované hodnoty spotřeby (NOVA).
  • Protože cena stlačeného zemního plynu je ve srovnání s cenou benzinu poloviční, ušetříte na nákladech za palivo. A s modely EcoFuel se značkou Volkswagen šetříte také životní prostředí.

Zemní plyn jako palivo

Zemní plyn, který se používá jako palivo, je označován jako CNG (Compressed Natural Gas). CNG je zemní plyn, který se těží a následně se používá jako stlačený. Odlišuje se tak od kapalného plynu LPG (Liquefied Petroleum Gas). Podle spalného čísla se rozlišuje plyn H (high) a plyn L (low). V České republice je u čerpacích stanic se stlačeným zemním plynem nabízen pouze plyn H.

Proč vlastně zemní plyn?

  • Zemní plyn je nejedovatý a ve srovnání s tekutými palivy ho lze lépe energeticky využít.
  • Zemní plyn má vysokou odolnost proti klepání, a to díky vysokému oktanovému číslu. Motor je tak díky tomu výkonnější a má klidnější chod.
  • Zemní plyn je mimořádně vhodný pro použití ve spalovacích motorech.
  • Zemní plyn se samovznítí až při teplotě cca 600° C (ve srovnání s benzinem, který se samovznítí až při teplotě cca 360° C).
  • Zásoby zemního plynu jsou celosvětově mnohem větší než zásoby ropy.

Tankování nepředstavuje žádný problém!

Palivo pro Váš automobil EcoFuel můžete natankovat u mnoha čerpacích stanic se stlačeným zemním plynem po celé České republice a můžete tak bez obav cestovat po celém jejím území.
Avšak také sousední země - Rakousko, Německo, Polsko a Slovensko průběžně budují čerpací stanice pro automobily s pohonem na stlačený zemní plyn. Síť čerpacích stanic se zemním plynem je stále hustější, protože EU si v této oblasti stanovila ambiciózní cíle.

 

» Další informace

 

Jednoduché tankování:

Tankování paliva u modelů EcoFuel stejně snadné, rychlé a bezpečné, jako při tankování nafty nebo benzinu. Návod pro obsluhu čerpacího stojanu je umístěn zpravidla tak, aby byl dobře viditelný.
Při tankování nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti nebo znalosti.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím