Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Motorový olej

Není olej jako olej. Správný olej je nedílnou kapalnou součástí Vašeho motoru, která jej optimálně doplňuje a chrání. Originální olej Volkswagen a motorový olej Castrol jsou zárukou dosažení maximálního výkonu.

Servis výměny oleje Volkswagen

Krátká návštěva, která zajistí dlouhou životnost motoru.

Díky servisu výměny oleje Volkswagen prodloužíte životnost Vašeho motoru. Shrnutí výhod: Díky našim znalostem jako výrobce zajistíme i při expresním servisu výměnu motorového oleje, olejového filtru a těsnění. Použijeme přitom výhradně originální motorový olej a originální díly, jež byly vyvinuté speciálně pro Váš Volkswagen.

Naše norma: Být mnohem lepší než norma. Výkonný a spolehlivý – s tímto cílem vyvíjí Volkswagen společně s firmou Castrol od roku 1999 vysoce výkonné motorové oleje. Výsledkem jsou inovace, které nepřetržitě posouvají hranice výkonu a současně výrazně předstihují platné normy a specifikace.

Vysoce výkonný motorový olej Volkswagen Longlife III

Vyvinutý pro Váš motor.

 • Šetří palivo.

Větší efektivita díky menším ztrátám vlivem tření.

 • Prodlužuje životnost motoru.

Snižuje tření na minimum.

 • Prodlužuje intervaly výměny.

Důvodem je prodloužená doba stability a snížení obsahu prachových částic, a to i u naftových motorů s filtrem pevných částic.

 

Castrol EDGE Professional LongLife III.

Síla umožňující maximální výkon.
 • Dvakrát silnější vrstva olejového filmu.

Ani při extrémním zatížení nedojde k odtržení olejového filmu.

 • O 15 % nižší tření.

Umožňuje větší přenášené síly a snižuje opotřebení.

 • O 140 hodin delší zachování síly vrstvy.

Díky příměsi titanu.

 

Olej Castrol: Doporučený společností Volkswagen.

Společně vyvinutý.

Již více než 15 let spolupracuje firma Castrol jako technologický partner se společností Volkswagen na vývoji maziv, která vystihují požadavky Vašeho automobilu. Castrol je samozřejmě také partnerem v oblasti automobilového sportu, kde sdílí entuziasmus při boji týmu Volkswagen Motorsport Team o titul v mistrovství světa v rallye. Dosahování vysokého výkonu při závodě je možné pouze v dokonale sladěném týmu. A to samé platí také pro mazivo - proto jsou profesionální výrobky Castrol vyvinuty speciálně pro motory Volkswagen a testovány v těch nejnáročnějších podmínkách na závodní trati.

Doporučené společností Volkswagen.

Motorové oleje jsou nejenom elixírem života Vašeho motoru, ale rozhodujícím způsobem přispívají ke zvýšení výkonu a úspoře paliva. Díky vzájemné spolupráci našich techniků při vývoji jsou maziva Castrol Professional dokonale přizpůsobena nárokům motorů Volkswagen.

 

Síla aditiva Titanium FST™.

Volkswagen v současnosti vyrábí motory, které jsou menší, efektivnější a současně výkonnější, než kdykoli v minulosti. Tlaky v motoru se však díky tomu téměř zdvojnásobily, což představuje skutečnou výzvu pro použitou mazací látku. To jediné, co odděluje kovové součásti motoru, je motorový olej. Castrol EDGE Professional je nejlepší olej se značkou Castrol. Díky příměsi Titanium FST™ byla již i tak silná vrstva olejového filmu zdvojnásobena, což brání jejímu odtržení a značně snižuje tření mezi kovovými povrchy.

Castrol EDGE Professional tak přesně splňuje nároky moderních motorů Volkswagen. Olej Castrol EDGE Professional se silou aditiva Titanium FST™ zajišťuje maximální výkon. K dispozici je u smluvních partnerů Volkswagen.

 

Certifikát CO₂ neutrální

Volba správného motorového oleje přispívá ke snížení emisí CO₂ produkovaných v průběhu jízdy. Castrol nyní kompenzuje také vlastní emise motorového oleje. Nově vyvinutý Castrol Professional je první motorový olej na světě s certifikátem CO₂ neutrální. Každý litr oleje certifikovaný jako CO₂ neutrální tak odpovídá celosvětovým standardům. Castrol navíc zredukoval emise CO₂ generované v průběhu celého životního cyklu oleje - od výroby až po likvidaci. Pro kompenzaci zbývajících emisí investuje Castrol do pečlivě vybraných projektů, jako např. do využití skládkového plynu v Turecku a výroby čisté energie v Číně.

Co znamená označení oleje. Označení SAE 5W-30 pro Vás již nebude představovat neřešitelnou šifru. Víte, kde se na nádobě s olejem nachází zimní viskozitní číslo? A proč by toto číslo mělo být při nízkých teplotách co nejmenší? Vše zjistíte níže.

SAE.

Motorové oleje se podle viskozity zařazují do viskozitních tříd podle klasifikace SAE - "Society of Automotive Engineers", které označují hustotu (tekutost) motorového oleje při určitých teplotách.

Číslo před W.

Zimní viskozitní číslo. Čím nižší číslo toto je, tím větší je tekutost motorového oleje a tím lépe se olej při nízkých teplotách dostane na všechna mazaná místa.

 

W.

Winter (zima), resp. nízké teploty.

 

Číslo následující za W.

Letní viskozitní číslo. Čím nižší toto číslo je, tím lépe se olej při teplotě 100 °C dostane na všechna mazaná místa.

Norma VW.

Specifikace motorového oleje koncernu Volkswagen. Najdete ji v návodu k obsluze.

GV.

Označení výrobce.

Plný výkon I ten nejlepší olej chrání Váš motor pouze v případě, že je ho správné množství. Při nízkém stavu oleje dochází ke tření kovu o kov, což má za následek poškození motoru. Při vysokém stavu olejové náplně se olej může dostat do spalovacího prostoru, což vede k poškození katalyzátoru. Věnujte proto pozornost ukazateli stavu oleje nebo pravidelně kontrolujte manuálně měrku oleje.

Přehled autorizovaných prodejců a servisů Nezáleží na tom, jaký díl pro který automobil z naší bohaté modelové palety právě potřebujete. Originální díly Volkswagen jsou vždy dodány nejrychlejším způsobem tam, kde jsou potřeba. Zajistí to náš kompletní sortiment a naše záruka dodání na díly připravené k montáži, které jsou k dispozici ještě přibližně 15 let po ukončení sériové výroby modelu 24 hodin denně. Naše hustá síť servisů zaručuje, že ve Vaší blízkosti vždy najdete kompetentní smluvní servis.

Filtrovat
 • Žádný filtr
 • Prodej
 • Servis
 • Prodej e-Mobility
 • Prodejce plyn CNG/LPG
Klikněte pro navigování
Aktualizovat mapu
Nebyli jsme schopni zjistit Vaši polohu. Ujistěte se, že máte povoleny lokační služby.