Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

AdBlue®

Budoucnost, kterou lze doplnit – AdBlue®. Již mnoho modelů Volkswagen s naftovými motory je v současnosti vybaveno SCR technologií a jejich počet se neustále zvyšuje. Díky této technologii dochází ke značnému snížení obsahu škodlivých oxidů dusíku ve výfukových plynech a jsou tak dodrženy přísné emisní limity Evropské unie (Euro 6). První Volkswagen s SCR technologií byl uveden na trh již v roce 2009. Automobil vybavený touto pokrokovou technologií potřebuje aditivum AdBlue®, jež je syntetickým roztokem močoviny, které se doplňuje do oddělené nádrže. Ta se nachází v závislosti na modelu pod víčkem plnicího hrdla nádrže na naftu, v zavazadlovém prostoru nebo v motorovém prostoru.

Jaký je princip funkce?

Bez aditiva AdBlue® to nejde, protože se jedná o provozní kapalinu technologie SCR pro naftové motory.

1. Výfukové zplodiny jsou vedeny přes oxidační katalyzátor a filtr pevných částic.

2. Je přidáno aditivum AdBlue®.

3. Při termické reakci se aditivum AdBlue® rozloží na čpavek.

4. Čpavek reaguje v SCR katalyzátoru s oxidy dusíku a při této reakci vzniká dusík, který je základní součástí vzduchu, a voda.

Spotřeba a doplňování

Spotřeba aditiva AdBlue® u Vašeho vozu Volkswagen je závislá na Vašem způsobu jízdy, provozní teplotě systému a okolní teplotě.

  • Je-li nádrž na aditivum AdBlue® prázdná, nelze motor nastartovat! Zajistěte proto její včasné doplnění.

  • Náš tip: Nechte si aditivum AdBlue® doplnit ve Vašem servisu Volkswagen. Je to vždy rychlé, čisté a cenově výhodné.

Kdy je nutné AdBlue® doplnit? Abyste nezažili žádné nepříjemné překvapení, zobrazí se varovná zpráva 2400 km a 1000 km před tím, než dojde ke spotřebování aditiva AdBlue® a kdy musí být doplněno.

Modely Volkswagen s aditivem AdBlue®.

Model, který využívá aditivum AdBlue® se pozná nejenom podle nízkých hodnot emisí oxidů dusíku, ale také podle separátního plnicího hrdla na AdBlue®. To se nachází vedle plnicího hrdla na naftu, v zavazadlovém prostoru nebo v motorovém prostoru (pouze modely Caddy).

AdBlue® totiž není žádná přísada do nafty a musí být proto plněno nezávisle na palivu.

Přehled autorizovaných prodejců a servisů Nezáleží na tom, jaký díl pro který automobil z naší bohaté modelové palety právě potřebujete. Originální díly Volkswagen jsou vždy dodány nejrychlejším způsobem tam, kde jsou potřeba. Zajistí to náš kompletní sortiment a naše záruka dodání na díly připravené k montáži, které jsou k dispozici ještě přibližně 15 let po ukončení sériové výroby modelu 24 hodin denně. Naše hustá síť servisů zaručuje, že ve Vaší blízkosti vždy najdete kompetentní smluvní servis.

Filtrovat
  • Žádný filtr
  • Prodej
  • Servis
  • Prodej e-Mobility
  • Prodejce plyn CNG/LPG
Klikněte pro navigování
Aktualizovat mapu
Nebyli jsme schopni zjistit Vaši polohu. Ujistěte se, že máte povoleny lokační služby.