Změna jízdního pruhu a couvání z řady stojících vozidel.

„Blind Spot“ senzor

Učí se to každý žák autoškoly - ohlédnutím přes rameno zjistí, zda se v tzv. "mrtvém úhlu" nenachází jiné vozidlo. Nyní je i pro Polo k dispozici systém "Blind Spot" senzor, který prostřednictvím LED signalizace ve vnějším zpětném zrcátku okamžitě upozorňuje řidiče na potenciální nebezpečí¹, jakmile se do prostoru "mrtvého úhlu" dostane jiné vozidlo. Jestliže řidič i přesto zapne směrovku, začne LED signalizace ve skle vnějšího zpětného zrcátka blikat a upozorňuje na nebezpečí. Volitelný "Blind Spot" senzor pracuje již od rychlosti 15 km/h a dodává se společně s asistentem pro "vyparkování".

Asistent pro "vyparkování" Vás podporuje při couvání z řady stojících vozidel.¹ Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. Při kritickém přiblížení jiného vozidla varuje řidiče akustickým tónem a signalizací na displeji rádia nebo navigačního systému. V případě, že řidič na varování nereaguje, systém automobil zabrzdí a může tak hrozící kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

 

¹ V rámci možností daných systémem.

Udržujte si odstup.

Adaptivní tempomat ACC

Zejména v husté dopravě musíte neustále reagovat na řidiče ostatních vozidel. V takové situaci představuje pomoc adaptivní tempomat ACC, který udržuje rychlost a odstup¹ od vpředu jedoucího vozidla a zvyšuje tak komfort Vaší jízdy. Systém po aktivaci prostřednictvím tlačítka měří pomocí radarového senzoru v přední části vozu odstup od vpředu jedoucího automobilu a automaticky zrychluje nebo zpomaluje, jestliže se odstup zvyšuje, resp. zmenšuje. V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG může automaticky brzdit až do úplného zastavení. Systém se deaktivuje sešlápnutím pedálu brzdy nebo pomocí tlačítka na multifunkčním volantu.

 

¹ V rámci možností daných systémem.

Polo udržuje Vámi zadanou rychlost.

Tempomat

Při cestování na dlouhé vzdálenosti, např. po dálnici, je noha na plynovém pedálu čím dál tím těžší. Významnou úlevu představuje v takové situaci tempomat. Poté, co dosáhnete Vámi požadované cestovní rychlosti, aktivujete systém, který následně automaticky udržuje nastavené tempo. Vy přitom můžete sundat nohu z plynového pedálu a uvolnit ji. V závislosti na stoupání a klesání jedete rychlostí, která byla nastavena. Integrovaný omezovač rychlosti funguje stejně jednoduchým způsobem - nastavíte maximální rychlost a systém odpovídajícím způsobem omezí přívod paliva do motoru¹. Lépe se tak dodržují rychlostní limity např. v obcích nebo ve městech. Omezovač rychlosti je součástí sériové výbavy již pro základní model. Tempomat je pak pro základní model i pro linii Comfortline součástí výbavy na přání.

 

¹ Vlivem stoupání a klesání může dojít k překročení zadané maximální rychlosti.

Aby Vás nepřemohla únava.

Systém sledování únavy

Představte si, že při cestování na dlouhé vzdálenosti po rovné monotónní trase Vás pomalu začíná zmáhat únava. Křečovitě držíte volant a ovládáte jej trhavými pohyby. Systém sledování únavy registruje toto atypické chování a bezprostředně na ně reaguje¹ - pomocí akustické signalizace a upozornění na displeji multifunkčního ukazatele Vám doporučí přestávku na odpočinek.

Systém sledování únavy Vás doslova nutí k tomu, abyste v jízdě pokračovali až potom, co zastavíte na odpočívadle a bezpečně se tak dostali do cíle Vaší cesty. Od linie Highline je součástí sériové výbavy.

 

¹ V rámci možností daných systémem.

Zavřít
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím