Chráněny jsou i hlavy cestujících na zadních místech.

Hlavové airbagy

Konvenční čelní airbagy znáte již dlouho.  Při čelním nárazu chrání zejména řidiče a spolujezdce. Hlavový airbag v novém voze Polo je boční airbag, který se rozvine ze stropu podobně jako opona. V případě kolize zakryje celou oblast předních i zadních bočních oken včetně B-sloupku. Přitom je chráněna nejenom hlava řidiče, resp. spolujezdce, ale také hlavy cestujících na zadních místech. Nové Polo je samozřejmě vybaveno dvojicí hlavových airbagů, a to sériově bez příplatku.

Pomáhá Vám lépe chránit chodce.

Rozpoznávání chodců

Jako řidič automobilu musíte rychle reagovat v situaci, kdy do jízdní dráhy bezprostředně před vozem náhle vstoupí chodec. Významnou podporu v takovém případě představuje systém rozpoznávání chodců,¹ který situaci bleskově vyhodnotí a okamžitě prostřednictvím optické i akustické signalizace varuje řidiče. Jestliže řidič okamžitě nešlápne na pedál brzdy, systém jej upozorní na kritickou hodnotu odstupu krátkým brzdným rázem a současně připraví brzdový systém na potenciální nouzové brzdění, při kterém bude okamžitě k dispozici maximální brzdná síla. V případě, že řidič ani po všech varováních nereaguje, systém začne automaticky nouzově brzdit. V ideálním případě tak může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.

Systém rozpoznávání chodců je rozšířením sytému kontroly odstupu "Front Assist" s funkcí nouzového brzdění City, který je součástí sériové výbavy.

 

¹ V rámci možností daných systémem.   

Automaticky Vás připraví na potenciální vážnou nehodu.

Systém proaktivní ochrany cestujících

Systém proaktivní ochrany cestujících se pro Polo dodává na přání. Systém rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace a automaticky přijme preventivní opatření¹. Automaticky se zavřou otevřená okna i panoramatické střešní okno až do úrovně malé štěrbiny, aby se zajistil optimální účinek hlavových a bočních airbagů. Ve zlomcích sekundy se napnou bezpečnostní pásy na předních místech a řidič i spolujezdec jsou tak pevně zafixováni v sedadlech. Poté, co nebezpečí pomine, se bezpečností pásy opět uvolní a boční okna i střešní okno mohou být znovu otevřena.

 

¹ V rámci možností daných systémem.

Zavřít
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím