Vidíte i to, co je skryto ve tmě

Systém „Night Vision“

Noční vidění. Srážku s divočákem nebo srnou nechce při nočních jízdách zažít nikdo. Díky systému Night vision teď vozy Volkswagen chrání nejen zvěř, ale i lidi, ať už jde o posádku, či chodce.

Každý řidič to někdy zažil. Jedete noční krajinou či lesem a najednou jen tak tak míjíte člověka v tmavém oblečení u krajnice. Nebo srnku. Velkým pomocníkem v těchto situacích je asistent nočního vidění Night Vision prvně představený v současné generaci Touaregu. Systém je vybaven citlivou termokamerou zaznamenávající infračervené paprsky, které vyzařují živé organismy. Pokud před vozem spatří člověka nebo zvíře, varuje řidiče, aby mohl včas zareagovat. ¹

Koho systém vidí? 
Infračervená kamera dokáže zaregistrovat objekty, jako jsou stojící lidé, cyklisté a větší zvířata, pokud nejsou schovaní za stromem či jinou překážkou. Systém je dokáže odhalit v rozmezí zhruba 10 až 130 metrů před vozidlem.¹ Asistent objekty sleduje a analyzuje jejich pohyb. Jakmile se dostanou do potenciální dráhy vozu, nebo když lze předpokládat, že do ní vstoupí, upozorní systém řidiče na digitálním přístrojovém panelu Digital Cockpit.

Jak varování vypadá? 
Infračervený systém generuje černobílý obraz, který se promítá na virtuálním přístrojovém panelu. Jakmile zaregistruje člověka nebo zvíře, kteří jsou zatím mimo rizikový koridor, označí je žlutým rámečkem. Pokud objekty překročí definovanou bezpečnou hranici, označí je červeně. Zazní také akustické upozornění, a pokud je vůz vybaven volitelným head-up panelem, zobrazí se i na něm varovný červený symbol. Zároveň auto nastaví brzdový systém do pohotovostního režimu, aby byl připraven okamžitě zabrzdit.

Bdí, i když není zapnutý 
Systém nočního vidění hlídá prostor před vozidlem, i když zobrazování na digitálním panelu není aktivované. Pokud asistent vidí nebezpečnou situaci v rychlostech nad 50 km/h, automaticky obraz spustí a lidi či zvířata červeně označí. Pokud vůz jede pomaleji, na přístrojovém panelu ukáže jen varovný symbol.

Upozorní i světly
Asistent nočního vidění umí jít ještě dál. Pokud je vůz vybaven moderními světlomety IQ.Light s technologií LED Matrix, člověka či zvíře na krajnici krátce aktivně osvětlí. Jde o rychlý záblesk, který dotyčné neoslní, řidiče ale jasně upozorní, aniž odvádí jeho pozornost. Osvětlení funguje v rychlostech nad 60 km/h a jen mimo obytné zóny.

Start Video

V rámci možností daných systémem.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.