VW Tiguan 2016: Bezpečnost & komfort

Součástí sériové výbavy pro řidiče a spolujezdce jsou čelní, boční a hlavové airbagy a také kolenní airbag na straně řidiče. Na přání je pak možné získat boční a hlavové airbagy pro zadní sedadla.

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist", který je rovněž součástí sériové výbavy, varuje řidiče v rámci daných možností prostřednictvím protipohybu volantu v případě, že automobil začne neúmyslně opouštět jízdní pruh.

K sériové výbavě vozu Tiguan patří také asistent nouzového brzdění "Front Assist" s prediktivním rozpoznáváním chodců. V případě, že systém vyhodnotí situaci, při které odstup od překážky před vozem poklesne pod kritickou mez, pomůže Vám zkrátit brzdnou dráhu.

Inteligentním řešením, které zvyšuje bezpečnost je také proaktivní systém ochrany cestujících, jenž je součástí výbavy na přání a který v rámci daných možností rozpozná nebezpečné situace a automaticky zajistí preventivní opatření, ke kterým mimo jiné patří napnutí bezpečnostních pásů řidiče a spolujezdce.

Při jízdách na dlouhé vzdálenosti systém sledování únavy řidiče v rámci daných možností upozorní řidiče na nebezpečí únavy. Principem činnosti systému je algoritmus, který od rychlosti 65 km/h vyhodnocuje různé faktory, jako jsou úhlové změny natočení volantu a používání pedálů, ale také denní doba a délka trvání jízdy. V případě, že systém zjistí odchylky v chování řidiče, upozorní prostřednictvím akustického a optického signálu na možnou únavu a pomocí zobrazení příslušného symbolu doporučí přestávku na odpočinek.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Zavřít
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.