Vaše Polo Vám pomůže při změně jízdního pruhu i při couvání z parkovacího místa.

Blind Spot

Učí se to každý žák autoškoly - ohlédnutím přes rameno zjistí, zda se v tzv. "mrtvém úhlu" nenachází jiné vozidlo. Nyní je i pro Polo k dispozici systém "Blind Spot" senzor, který prostřednictvím LED signalizace ve vnějším zpětném zrcátku okamžitě upozorňuje řidiče na potenciální nebezpečí¹, jakmile se v prostoru "mrtvého úhlu" nachází jiné vozidlo. Jestliže řidič i přesto zapne směrovku, začne LED signalizace ve skle vnějšího zpětného zrcátka blikat a upozorňuje na nebezpečí. Volitelný "Blind Spot" senzor pracuje již od rychlosti 15 km/h a dodává se společně s asistentem pro "vyparkování".

Asistent pro "vyparkování" Vás podporuje při couvání z řady stojících vozidel.¹ Systém prostřednictvím senzorů v zadním nárazníku monitoruje dopravu v příčném směru za automobilem. Při kritickém přiblížení jiného vozidla varuje řidiče akustickým tónem a signalizací na displeji rádia nebo navigačního systému. V případě, že řidič na varování nereaguje, systém automobil zabrzdí a může tak zmírnit následky potenciální kolize nebo jí v optimálním případě zcela zabrání.

Udržujte si odstup od vpředu jedoucích vozidel.

ACC

Zejména v husté dopravě musíte neustále reagovat na chování řidičů ostatních vozidel. V takové situaci představuje pomoc adaptivní tempomat ACC, který automaticky udržuje rychlost a odstup¹ od vpředu jedoucího vozidla a zvyšuje tak komfort Vaší jízdy. Systém po aktivaci prostřednictvím tlačítka měří pomocí radarového senzoru v přední části vozu odstup od vpředu jedoucího automobilu a automaticky zrychluje nebo zpomaluje, jestliže se odstup zvyšuje, resp. zmenšuje. V kombinaci s dvouspojkovou převodovkou DSG může automaticky brzdit až do úplného zastavení. Systém se deaktivuje sešlápnutím pedálu brzdy nebo pomocí tlačítka na multifunkčním volantu.

Polo udržuje Vámi zadanou rychlost.

Tempomat

Při cestování na dlouhé vzdálenosti, např. po dálnici, je noha na plynovém pedálu čím dál tím těžší. Významnou úlevu představuje v takové situaci tempomat. Poté, co dosáhnete Vámi požadované cestovní rychlosti, aktivujete systém, který následně automaticky udržuje nastavené tempo. Vy přitom můžete sundat nohu z plynového pedálu a uvolnit ji. V závislosti na stoupání a klesání jedete rychlostí, která byla nastavena. Integrovaný omezovač rychlosti funguje stejně jednoduchým způsobem - nastavíte maximální rychlost a systém odpovídajícím způsobem omezí přívod paliva do motoru². Lépe se tak dodržují rychlostní limity např. v obcích nebo ve městech. Omezovač rychlosti je součástí sériové výbavy již pro základní model. Tempomat je pak pro všechny linii Comfortline součástí výbavy na přání.

Aby Vás nepřemohla únava.

Systém sledování únavy

Představte si, že při cestování na dlouhé vzdálenosti po rovné monotónní trase Vás pomalu začíná zmáhat únava. Křečovitě držíte volant a ovládáte jej trhavými pohyby. Systém sledování únavy registruje toto atypické chování a bezprostředně na ně reaguje¹ - pomocí akustické signalizace a upozornění na displeji multifunkčního ukazatele Vám doporučí přestávku na odpočinek.
Systém sledování únavy Vás doslova nutí k tomu, abyste v jízdě pokračovali až potom, co zastavíte na odpočívadle a bezpečně se tak dostali do cíle Vaší cesty. Pro linii Highline je součástí sériové výbavy.

V rámci možností daných systémem.

Vlivem stoupání nebo klesání může dojít k nedodržení, resp. překročení zadané rychlosti.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/interior (not final) Created with Sketch.