Chrání Vás i hlavy cestujících na zadních místech.

Hlavový airbag

Konvenční čelní airbagy jistě znáte již dlouho. Při čelním nárazu chrání zejména řidiče a spolujezdce. Hlavový airbag ve voze Polo je boční airbag, který se rozvine ze stropu podobně jako opona. V případě kolize zakryje celou oblast předních i zadních bočních oken včetně B-sloupku. Přitom je chráněna nejenom hlava řidiče, resp. spolujezdce, ale také hlavy cestujících na vnějších zadních místech. Polo je samozřejmě vybaveno dvojicí hlavových airbagů, a to sériově bez příplatku.

Pomáhá Vám lépe chránit chodce.

Rozpoznávání chodců

Jako řidič automobilu musíte rychle reagovat v situaci, kdy do jízdní dráhy bezprostředně před vozem náhle vstoupí chodec. Významnou podporu v takovém případě představuje systém rozpoznávání chodců¹, který situaci bleskově vyhodnotí a okamžitě prostřednictvím optické i akustické signalizace varuje řidiče. Jestliže řidič okamžitě nešlápne na pedál brzdy, systém jej upozorní na kritickou hodnotu odstupu krátkým brzdným rázem a současně připraví brzdový systém na potenciální nouzové brzdění, při kterém bude okamžitě k dispozici maximální brzdná síla. V případě, že řidič ani po všech těchto varováních nereaguje, systém začne automaticky nouzově brzdit. V ideálním případě tak může kolizi zcela zabránit nebo alespoň zmírní její následky.
Systém rozpoznávání chodců je rozšířením systému nouzového brzdění "Front Assist" s funkcí City Brake, který je součástí sériové výbavy.

 

Automaticky Vás připraví na hrozící nehodu.

Systém proaktivní ochrany cestujících „PreCrash“

Systém proaktivní ochrany cestujících se pro Polo dodává na přání. Systém rozpozná potenciálně nebezpečné jízdní situace se zvýšenou pravděpodobností nehody a automaticky přijme preventivní opatření¹. Aby se zajistil optimální účinek hlavových a bočních airbagů, automaticky se zavřou otevřená okna i panoramatické střešní okno až do úrovně malé štěrbiny. Ve zlomcích sekundy se napnou bezpečnostní pásy na předních místech a řidič i spolujezdec jsou tak pevně zafixováni v sedadlech. Poté, co nebezpečí pomine, se bezpečností pásy opět uvolní a boční okna i střešní okno mohou být znovu otevřeny.

V rámci možností daných systémem.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Zavřít
Menu
Zavřít
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/interior (not final) Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.