Menu
Zavřít
Cena od (vč. DPH)
1 372 900,-
Výkon motoru
320
k
Spotřeba paliva
7,9 - 8,4
l/100 km

Svoboda ve svém živlu

Ve voze Golf R Variant se posunete do nového světa - do světa nezávislosti. Tento model je vyvinutý pro všechny, kteří hledají svobodu a nenapodobitelnou radost z jízdy. Svrchovaný výkon a inteligentní inovace jsou téměř při každé jízdě příslibem pocitů štěstí, a to opakovaně, každý den.

Golf R Variant má celou řadu zajímavých vlastností. Zde jsou tři vybrané:

Výkon

Z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy: Tento model ukazuje, co je to síla.

Více o výkonu

Tlačítko „R“

Jedno kliknutí na sportovní multifunkční volant Vás posune do závodního módu.

Více o technologii

Exteriér

Charakteristický nárazník a rozšířené boční prahy lakované v barvě vozu jsou dva designové prvky, díky nimž je sportovní vzhled vozu zcela nezaměnitelný.

Více o R-Stylu

Výkon

Maximální výkon

Více síly pro život

Nezáleží na tom, zda jedete do kanceláře nebo za dobrodružstvím: Náš nejsilnější model Golf Variant s výkonem 235 kW (320 k) a krouticím momentem 420 Nm je nepřekonatelným exemplářem modelové řady na té nejvyšší úrovni: Jeho motor 2,0 l TSI s pohonem všech kol 4MOTION a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG vyvíjí sílu, kterou pocítíte vždy, když Vás za pouhých 4,9 sekundy katapultuje z 0 na 100 km/h. Golf R Variant představuje dechberoucí spojení dynamiky a designu, jenž ztělesňuje sílu.

Paket R-Performance

Zvýší tep každého nadšence pro sportovní vozy

Tento paket ještě více umocní Vaši vášeň pro automobilový sport! Golf R Variant s volitelným paketem R-Performance byl vyladěn na závodním okruhu Nürburgring-Nordschleife. Maximální rychlost daná omezovačem je u tohoto paketu zvýšena z 250 km/h na 270 km/h a jsou u něj exkluzivně k dispozici dva jízdní profily - Special a Drift, které po stisku tlačítka zajistí vynikající jízdní dynamiku - a současně také mrazení po celém těle. Dalším markantním detailem tohoto paketu jsou 19" kola z lehké slitiny Estoril, která se dodávají buď v černé barvě, nebo v černé barvě s broušeným povrchem.

Technologie R-Performance Torque Vectoring

Dokonalá rovnováha

Technologie R-Performance Torque Vectoring udržuje Golf R Variant důsledně ve stopě. Síla pohonu je přitom variabilně rozdělována mezi levé a pravé zadní kolo a umožňuje tak projíždění zatáček vyšší rychlostí. R-Performance Torque Vectoring současně zajišťuje velmi dobrou trakci, jízdní stabilitu a vynikající podélnou i příčnou dynamiku.

R-Styl

Exteriér

Síla se projevuje v detailech

Golf R Variant si svou identitu veze vždy s sebou. Charakteristické nárazníky a rozšířené boční prahy lakované v barvě vozu dokazují jeho originalitu. Modré lišty na mřížce chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek v matném chromu ve spojení s volitelným modrým lakem Lapiz specifickým pro model R umocňují jeho výjimečnost. Černý difuzor ve vysokém lesku v kombinaci se čtyřcestným sportovním výfukovým systémem se zdvojenými chromovanými koncovkami pak dotváří jedinečný obraz, který uvidí všichni, jež ho zahlédnou, když mizí směrem k horizontu.

Kola

Stylově ve směru k cílové šachovnici

Vašemu vozu Golf R Variant dodáte punc výjimečnosti přesně podle Vašeho vkusu: Golf R Variant je sériově vybaven 18" koly z lehké slitiny Jerez s černým leštěným povrchem. Přesto byste chtěli něco ještě exkluzivnějšího? Volitelně jsme pro Vás připravili následující kola:

 • 19" kola z lehké slitiny Adelaide lakovaná v černé barvě s leštěným povrchem
 • 19" kola z lehké slitiny Estoril lakovaná v černé barvě s broušeným povrchem
 • 19" kola z lehké slitiny Estoril lakovaná v černé barvě


Impozantní obraz modelu Golf R Variant umocňují také 18" brzdové kotouče vpředu a brzdové třmeny v modré barvě Lapiz.

Interiér

Prostor pro život

Nejsilnější model Variant zaujme svým velkým vnitřním prostorem s objemem zavazadlového prostoru až 1 642 litrů. Sedadla Top-Sport s integrovanými hlavovými opěrkami s logy "R" na místech řidiče a spolujezdce zajišťují dobré držení těla i komfort. Potahová látka "R" je pak výjimečným haptickým zážitkem, který dále umocňuje radost z jízdy s mimořádným výkonem. Dekory se vzhledem karbonu jsou znakem atletického ducha modelu R, jež vytvářejí dokonalé pozadí pro vyhřívaný multifunkční sportovní volant. Ten je potažený kůží a je vybavený plochami dotykového ovládání, stejně jako pádly řazení, která jsou specifická pro model "R". Vítejte ve svém kokpitu závodního vozu, ve kterém je řidič v bezprostředním kontaktu s inovativními technologiemi.

Technologie

Tlačítko „R“

Adrenalin na stisknutí tlačítka

Do závodního Race módu se můžete přepnout přímo prostřednictvím tlačítka "R" na multifunkčním sportovním volantu nebo pomocí volby jízdního profilu. Váš Golf R Variant se tím promění na dynamického atleta, u kterého je na prvním místě čistá radost z jízdy.

Volba jízdního profilu

Definuje Váš styl

Jízdní profil Special byl speciálně navržen pro závodní okruh Nürburgring-Nordschleife. Pomocí individuálních úprav, jako je volitelná adaptivní regulace podvozku DCC, speciální naladění příčné dynamiky pomocí systému nastavení jízdní dynamiky a motoru, který je připraven pro nasazení na závodních tratích, stejně jako nastavení převodovky je Golf R Variant dokonale přizpůsoben výzvám, které na něj čekají na legendární závodní trati.

Jízdní profil Drift umožňuje okázalé driftování. Upravený stabilizační systém ESC a rozdělování síly pomocí technologie R-Performance Torque Vectoring pak na uzavřených závodních tratích promění Vaše tajné sny v realitu.

Digital Cockpit Pro

Sportovní vnímání světa

Díky kombinovanému přístroji Digital Cockpit Pro můžete analogovou radost z jízdy vnímat digitálně. Všichni, kdo milují rychlost přitom pocítí čisté nadšení. Exkluzivní zobrazení R-View s horizontálním ukazatelem otáček dodává kabině řidiče charakter specifický pro R-modely. Světelné doporučení rychlostního stupně v módu manuálního řazení v jízdních profilech Special a Drift pak napovídá optimální rychlost, kterou byste měli aktuálně zařadit.

Varianty výbavy

R
Od Kč 1 372 900,-
R
Od Kč 1 372 900,-

R

235 kW
(320 k)
Automatická převodovka
Benzin
Spotřeba paliva: 7,9 - 8,4 l/100 km
Emise CO₂: 180 - 190 g/km
Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Style:
 • 18" kola Jerez
 • IQ.LIGHT LED Matrix
 • Progresivní řízení pro 19" kola
 • Navigace Discover Media
 • Multifunkční sportovní vyhřívaný R volant s dotykovým ovládáním a intergovaným tlačítkem pro Travel Assist
 • Modrá R linka v masce vozu
 • Sportovní zadní difuzor
 • Chromová hlavice řadicí páky a chromované pedály
Sportovní R sedadla s nedělenou hlavovou opěrkou Konfigurovat

Nezávazná cenová nabídka
přímo od prodejce

Chcete získat cenovou nabídku nebo máte dotaz k modelu Golf R Variant? Vyberte si svého prodejce. Ozve se Vám co nejdříve zpět.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.