Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Vize současnosti: Bearcubs

Přirozené zvuky a digitální rytmus.

Jack, aka. Bearcubs, se právě přestěhoval z Londýna do Berlína. Z jedné metropole do druhé. "Potřeboval jsem změnu scény. Novou inspiraci, nové lidi, nové zážitky", říká. Jack byl v Berlíně často již v minulosti a vždy znovu a znovu ho nabíjela atmosféra a energie tohoto města. Po pouhých dvou měsících pobytu zde už hraje ve vyhlášených klubech metropole.


Inspiraci pro svůj jedinečný styl Jack často nachází v atmosféře večerů, které často po svém návratu domů transformuje do hudební podoby.

Pro svůj tvůrčí proces nasává atmosféru každodenního života. Získané dojmy a nová setkání na cestách si nejdříve zaznamenává do svého chytrého mobilního telefonu. Někdy jsou to již hotové texty, někdy je to koncepce nové skladby. "Jakmile shromáždím všechny tyto dílčí nápady, jdu do studia a něco z nich udělám - probudím je k životu.", vysvětluje.

Spustit video

I když při hudební tvorbě používá digitální zařízení, je pro Jacka důležité, aby hudba zněla přirozeně: "Zpívám si na svou hudbu, protože cítím, že to do vnáším prvek přirozenosti." Jeho oblíbené melodie tvoří elektronické zvuky, které jsou zpracovány tak, aby při poslechu zněly, jako by byly vytvořeny organickým způsobem. Funguje to také obráceně - např. když dešťové kapky jsou využity pro rytmus. Inspirován rozhraním mezi analogovými a digitálními zvuky, Jack začal experimentovat. "Vyvinul jsem laserovou harfu, kterou lze připojit k počítači a syntetizovat světelné paprsky, které se při průchodu skrz ni lámou." Jack nám ukazuje svoji výbavu a předvádí svůj sampler. Můžete zde uložit všechny hudební skladby nebo zvuky - ať už jste si je vytvořili sami, nahráli je, nebo jste si je někde stáhli," říká.


Orchestr na stisk tlačítka.


"Já sám mám díky své digitální výbavě téměř stejné možnosti jako celý orchestr!" Proto, aby se Bearcubs stal úspěšným, nemusel trávit léta učením se hrát na hudební nástroje jako bubny, klavír nebo kytaru. Díky inteligentnímu softwaru není nutně potřeba ani drahé hudební studio pro profesionální produkci hudby - tvůrčí proces je demokratizován.

Tato lehkost i to, jak lze stále jednodušeji a příměji nápady realizovat, Jacka fascinuje. Jack by i přesto rád ještě více zkrátil celý proces vývoje skladby od první myšlenky až po kompletně dokončenou nahrávku.


Experimentování se zvukem.


"Bylo by krásné, kdyby mou hlavu šlo připojit k počítači, aby z mých nápadů vytvořil hudbu," říká Jack. Jeho sny o budoucnosti však zde ještě nekončí. Díky inteligentní digitalizaci si myslí, že vzniknou nové příležitosti i mimo oblast hudební tvorby. Jack si představuje, že se tiše pohybuje po svém okolí a může se plně koncentrovat na to, aby absorbované dojmy a zvuky mohl přímo zhudebnit, místo aby veškerou svou pozornost musel věnovat řízení.Myšlení v souladu s novými technologiemi.


"Vyvinul jsem laserovou harfu, kterou lze připojit k počítači a syntetizovat světelné paprsky, které se při průchodu skrz ni lámou."


Jack Ritchie je 26letý britský zpěvák a skladatel, který používá pseudonym Bearcubs. Jeho single "Underwaterfall", který představil v roce 2017, mu zajistil velkou popularitu a mezinárodní uznání. Na počátku roku 2018 následovalo jeho první album "Ultraviolet", ve kterém rovněž zaujal svým jedinečným zvukem s vrstvenými vokály a nejrůznějšími aplikacemi syntetizátoru.
@bearcubsmusic