Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Pouze na elektřinu

Alexandre Marie v Paříži.


Alexandre Marie je otevřený, přátelský člověk. Každý den dojíždí se svým vozem e-up! přibližně 130 kilometrů a hovoří pravidelně s ostatními lidmi. Ty zajímá zejména to, jak se při cestování se svým elektromobilem cítí. Francouz na to vždy nadšeně odpoví: "Zkuste to, stojí to za to".

Zvědavost je ten nejlepší impuls.

Alexandre byl vždy zvědavý. Sám od sebe přiznává, že miluje objevování nových věcí. A protože musí denně cestovat z domova v Montigny-le-Bretonneux na jihozápadě Paříže za svou prací správce systému, je pro něj velmi důležité auto s ekonomickým provozem. Alexandre totiž ujede denně přibližně 130 kilometrů, což je zhruba 35 000 kilometrů za rok. 

"Důvodem pro změnu pro mě byla především otázka nákladů."

Teď, když Alexandre přešel na vůz s elektrickým pohonem, platí za nabíjení svého malého černého elektromobilu mnohem méně než předtím za benzin pro svůj automobil s konvenčním pohonem. A nemá ani žádné problémy s doplňováním energie: Baterii svého vozu e-up! doplňuje buď doma přes wallbox, nebo na parkovišti u zaměstnavatele.

Elektromobil, jako hnací síla komunikace.


Pro tohoto Francouze má elektromobil ještě jednu neocenitelnou výhodu. e-up! podporuje komunikaci. Nejenže vždycky zapřede hovor s ostatními lidmi na téma elektromobil, ale při cestování ve svém voze e-up! může nerušeně hovořit se svou ženou. 

"Často hovořím s ostatními lidmi o elektromobilitě."

 

Elektromobily jsou mnohem tišší i při jízdě po silnicích. Jsou často tak tiché, že chodci vůbec neslyší jejich motor. Z tohoto důvodu Alexandre někdy zastaví, aby chodcům vysvětlil, proč je jeho žihadlo tak neslyšné.

"Se svou ženou nyní pro krátké výlety do Paříže a okolí využíváme pouze e-up!."

Dokazuje skutečné kvality modelu - e-up!.

Pro našeho obyvatele Paříže však existuje také výjimka, kdy upřednostňuje vůz s benzinovým pohonem. Přesněji v případě, když musí cestovat na delší vzdálenost. Je to například tehdy, když chce navštívit své rodiče v Pyrenejích vzdálených 900 kilometrů.

Mohlo by Vás také zajímat:

e-up!: Spotřeba energie (kWh/100 km): kombinovaný provoz - 11,7; emise CO₂ (g/km): 0; energetická třída: A+2