Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Modulární platforma pro elektromobily MEB

Jeden modul. Více modelů. Ať už se jedná o městský vůz, SUV nebo sedmimístný prostorný automobil, modulární platforma pro elektromobily – označovaná jako MEB – nabízí vše, co očekáváte od elektromobility budoucnosti. Tato nově vyvinutá platforma je navržena speciálně pro vozy s elektrickým pohonem. Klíčové je, že díky MEB lze optimálně využít možnosti nabízené touto technologií pohonu. Pro Vás to znamená přínos s ohledem na nabídku prostoru, variabilitu, dojezdovou vzdálenost, komfort i dynamiku. Nebo jednoduše nový typ mobility.

Více prostoru pro Váš rozvoj.

Volkswagen zcela nově vyvinul elektrickou mobilitu. Již není potřeba spalovací motor, převodovka, kardanový tunel, palivová nádrž ani výfukový systém. To je dobrá zpráva pro Vás, stejně jako pro naše inženýry a designéry. Lze tak mít větší rozvor a kratší přesahy karoserie; malé elektromotory mohou být usazeny přímo na nápravách. Výsledek vypadá dynamičtěji, ale současně poskytuje dokonalou základnu pro každé vozidlo - od kompaktního auta až po velkoprostorovou limuzínu. Vy zažijete zcela nový pocit z prostoru a máte více místa pro sebe, Vaše spolucestující i zavazadla.

Dokonalý energetický systém.

Centrálním komponentem rodiny vozů ID. je systém rychlonabíjecí baterie, který je integrován do podlahy vozidla. Je tak dobře chráněn a současně šetří místo. Snižuje se tím také těžiště a je tak zajištěno lepší rozložení hmotnosti. Vy si proto můžete užít mimořádně dobře vyváženou a dynamickou jízdu. Baterii lze navíc individuálně přizpůsobit. Pokud například nepotřebujete mít tak velkou dojezdovou vzdálenost, protože většinu jízd absolvujete v městském prostředí, postačí Vám malá baterie. To samozřejmě snižuje také cenu auta. Pokud naproti tomu potřebujete velké množství energie pro jízdy na dlouhé vzdálenosti, stačí jednoduše vybrat vozidlo s větší baterií.

Mohlo by Vás také zajímat:

Výše, rychleji, tišeji. Model ID. R Pikes Peak.

Jak daleko dojedu?

Fakta versus předsudky.

Všechny ID. modely jedním pohledem.

V předstihu před budoucností. Model ID. Vizzion.