Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Kde mohu elektromobil nabíjet?

Kde mohu nabíjet můj elektromobil? Elektromobilita má v našem každodenním životě stále větší roli. A možná, že brzy už také v tom Vašem. Pak se můžete zbavit starých návyků a zjistíte, že celá řada věcí je mnohem jednodušší. Svůj elektromobil můžete například nabít v době, kdy spíte, když jste v práci nebo při nakupování. Množství nabíjecích stanic, které jsou k dispozici na Vašich cestách nebo možnost nabíjet elektromobil u Vás doma Vám kdykoli zajistí energii. A pokud využíváte také energii, která se vyrábí z obnovitelných zdrojů, pojedete do budoucnosti ještě ekologičtějším způsobem s minimálními emisemi. To nejenom dobře zní, ale dobré to také skutečně je!

Nabíjení doma.

Váš elektromobil nabíjíte v době, kdy spíte.

Představte si, že ráno nastoupíte do svého elektromobilu, který je plně nabitý a odstartujete do nového dne. Zatímco Vy jste v noci odpočívali, baterie Vašeho automobilu byla dobíjena. Vše, co k tomu potřebujete, je volitelný síťový nabíjecí kabel, který umožňuje nabíjení z libovolné síťové zásuvky 230 V.

 

Nabíjecí stanice ve Vašem domě.

Nabíjení ze zásuvky:
Nabíjení elektromobilu doma je snadnější, než si myslíte. Jednoduše zapojíte nabíjecí kabel do zásuvky a konektor nabíječky zapojíte do vozidla. Vozidlo zamknete klíčem a proces nabíjení se okamžitě spustí.

Nabíjení z wallboxu:

Nejjednodušším řešením v případě, že máte dům s garáží nebo s přístřeškem pro auto, je instalace volitelného wallboxu. Proces nabíjení je stejně jednoduchý, ale mnohem pohodlnější a rychlejší než při použití síťové zásuvky 230 V: jednoduše vezměte konektor, zapojte jej, zamkněte vůz, znovu jej odemkněte a je hotovo. Energie je samozřejmě odebírána z domácí sítě a účtována je Vám jako obvykle Vaším dodavatelem elektřiny. Větší pohodlí i rychlost - přesně tak, jak si přejete.

Pokud nebydlíte ve vlastním domě, ale v nájemním bytě nebo v bytě domu společenství vlastníků a parkujete před domem na ulici, může se zpočátku zdát, že nabíjení bude obtížnější, jelikož infrastruktura nabíjecích stanic není zcela jistě k dispozici v každé obytné čtvrti. Nejjednodušší možností je pak dobíjení u zaměstnavatele - pokud je na firemním parkovišti k dispozici vhodná infrastruktura pro nabíjení. Výhodou této možnosti je, že pokud dojíždíte z průměrné vzdálenosti (ujedete např. kolem 50 km denně), budete muset nabíjet pouze jednou za týden. Realizovat to můžete buď dopoledne, nebo odpoledne v době, kdy jste v práci.

Nabíjení v práci.
Nabíjení v době, kdy nakupujete.
Nabíjení při jízdě po dálnici.
Nabíjení v práci.

Váš elektromobil se nabíjí, zatímco Vy pracujete.

Stále více zaměstnavatelů postupně vybavuje své vozové parky elektromobily a využívá je i jako firemní vozy. Mnoho zaměstnavatelů také buduje infrastrukturu nabíjecích stanic a současně umožňuje svým zaměstnancům nabíjení jejich elektromobilů nebo plugin hybridů na nabíjecí stanici vlastněnou společností.

Díky tomu se mění i mobilita. Možná, že Vám zaměstnavatel již umožňuje nabíjení Vašeho vozu parkovišti. Pokud dojíždíte na krátkou vzdálenost kolem 50 km denně, stačí baterii Vašeho elektromobilu dobíjet pouze jednou za týden. Ideálním řešením je nabíjení v průběhu pracovní doby.

Nabíjení v době, kdy nakupujete.

V klidu si zařiďte Vaše nákupy. Váš elektromobil se mezitím bude nabíjet.

Čas je dnes drahocenný. Proč tedy nevyužít čas strávený při nabíjení tím, že si vyřídíte potřebné záležitosti - například nákupy. Stále větší počet supermarketů a nákupních center buduje vlastní infrastrukturu nabíjecích stanic. Vy tak můžete při nabíjení pokrýt nejenom Vaši denní potřebu energie - někdy dokonce i zdarma, ale můžete také efektivně využít čas, kdy se vozidlo nabíjí.

Sjeďte na příštím výjezdu za účelem nabíjení.

Na dálnici.

Při jízdě na dlouhé vzdálenosti budete muset Váš elektromobil dobíjet také na dálnici. Dobrou zprávou je, že v této oblasti nastanou v příštích dvou letech velké změny. Bude se budovat infrastruktura rychlonabíjecích stanic a stávající se bude rozšiřovat. Koncern Volkswagen se zavázal společně s ostatními výrobci automobilů založit společný podnik IONITY za účelem vybudování infrastruktury nabíjecích stanic. A rovněž dodavatelé elektřiny zvyšují své investice do budování rychlonabíjecích stanic na dálnicích, takže v dohledné době bude u velkého počtu odpočívadel na dálnicích k dispozici odpovídající možnost nabíjení.

Budovaná síť nabíjecích stanic nabízí spoustu svobody.

Jste připraveni na elektromobilitu?

Vlastníte již elektromobil nebo zvažujete jeho nákup? Tak to je dobře. Nyní již víte, že pro nabíjení jeho baterie existuje celá řada možností. Ať ve Vašem vlastním domě v garáži nebo v přístřešku pro auto. V průběhu cestování po dálnici nebo při nakupování na parkovišti ve městě. Nabídka veřejných nabíjecích stanic se neustále zvětšuje, stejně jako zájem na jejich budování. Důvodem je, že elektromobily představují budoucnost mobility.