Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Jak daleko dojedu?

S elektřinou dojedete dále. Naše rodina vozů ID. představuje novou generaci elektromobilů, které umožňují jízdu na delší vzdálenosti na jedno nabití baterie. Díky tomu se elektromobilita stane pro stále více lidí atraktivní alternativou. Těch, kteří každý den dojíždějí do práce, cestujících, kteří jedou na dovolenou nebo dálkových řidičů. Na nových rychlonabíjecích stanicích pak budou zastávky mnohem kratší, než si myslíte.

Když přemýšlíte o elektrické mobilitě, automaticky vyvstane otázka dojezdové vzdálenosti. Jak daleko lze dojet na jedno nabití baterie? Jak mohu rozdělit cesty na delší vzdálenosti? Kde si znovu nabít baterii svého vozidla a jak dlouho to bude trvat? Když přejdete na elektromobil, můžete jeho baterii jednoduše nabít během krátké přestávky na nabíjecí stanici.

A máme pro Vás i další dobré zprávy: V roce 2019 budou představeny naše nové elektromobily postavené na modulárním elektrické platformě (MEB). S vozy ID. rodiny bude podle nového standardu WLTP a v závislosti na velikosti baterie a designu karoserie konkrétního vozidla možné dosáhnout dojezdové vzdálenosti od cca. 330 až do více než 550 km¹.

WLTP je zkratkou pro Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure. Představuje celosvětově harmonizovaný standard pro určování spotřeby paliva a emisí CO₂ některých nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozů, který realističtějším způsobem vystihuje skutečné podmínky provozu.

Každodenní dojíždění do práce.

Rychle odvézt děti do školy a potom rychle do kanceláře.

Absolvujete každý den několik jízd na krátké vzdálenosti? Ráno vozíte své děti do školy, pak jedete do práce a odpoledne nakupujete. Jestliže se svým elektromobilem jako průměrný člověk dojíždějící do zaměstnání ujedete denně přibližně 50 km, stačí jej v závislosti na velikosti baterie nabít pouze jednou nebo dvakrát týdně. V ideálním případě to můžete udělat doma přes noc prostřednictvím wallboxu, který se dodává na přání. Ráno tak nastoupíte do auta s plně nabitou baterií a můžete odstartovat do nového dne.

Infrastruktura veřejných nabíjecích stanic, jako např. na parkovištích supermarketů, se stále více rozšiřuje. Pokud Váš zaměstnavatel nabízí svým zaměstnancům možnost nabíjet vozidlo v práci, je to ta nejlepší možnost. Můžete tak využít dlouhou dobu, po kterou Vaše auto stojí na firemním parkovišti, a při běžné dojezdové vzdálenosti Vám bude stačit nabít baterii Vašeho vozu pouze jednou nebo dvakrát týdně.

Víkendové výlety a krátké dovolené.

Dvoudenní návštěva příbuzných nebo krátká dovolená.

Párkrát do roka určitě podniknete s elektromobilem delší výlet - ať už za účelem návštěvy rodiny nebo přátel, prohlídky jiného města nebo si o Velikonocích či na podzim uděláte krátký výlet k moři nebo do hor. S vozem ID. je možné díky větším akumulátorům i při jízdě po dálnici dosáhnout dojezdové vzdálenosti kolem 400 km.²

Mnoho destinací ve střední dojezdové vzdálenosti, jako například výlet na velikonoční prázdniny, můžete dosáhnout bez dobíjení nebo s jedním krátkým dobitím baterie v průběhu zastávky na kávu. Při absolvování těchto tras nemusíte měnit své zvyklosti, protože i při současném způsobu cestování si uděláte jednu nebo dvě přestávky.

Cestování na dovolenou.

Přestávka na dlouhé cestě s dobíjením.

Věděli jste, že na cestě dlouhé přibližně 1000 km stačí elektromobil nabít jen třikrát, maximálně čtyřikrát? Můžete tak urazit i delší vzdálenosti. A buďme upřímní, není na tom nic špatného rychle si protáhnout nohy, dát si chutnou svačinu nebo šálek horké kávy.

Velká dojezdová vzdálenost. Velká flexibilita. Přemýšlíte o elektromobilitě?

Vlastníte již elektromobil nebo zvažujete jeho nákup? Tak to je dobře. Nyní již víte, že dojezdová vzdálenost elektromobilu je větší, než jste si mysleli. Ať už pojedete na krátkou nebo dlouhou vzdálenost, pro každodenní cestování nebo cesty na dovolenou - nyní můžete být stejně flexibilní, jako byste byli s vozem s benzinovým nebo naftovým pohonem. Velmi praktické je, že na svých cestách můžete pomocí navigačního systému rychle a snadno nalézt nejbližší nabíjecí stanici. Počet veřejných nabíjecích stanic se v poslední době navíc neustále zvyšuje.


1 Předpokládaná dojezdová vzdálenost při absolvování zkušebních cyklů podle celosvětově harmonizovaného standardu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedure) na testovací stanici (nejedná se o sériovou testovací stanici). Dojezdová vzdálenost sériového automobilu závisí také na doplňkové výbavě. Skutečná dojezdová vzdálenost je v praxi odlišná a závisí na jízdním stylu, rychlosti jízdy, použití komfortních a přídavných spotřebičů, vnější teplotě, počtu spolujezdců a zavazadel a výškovém profilu trasy jízdy. Podle zvoleného jízdního profilu ujede 80 % řidičů bez dobíjení 230 až 330 km s menší variantou baterie (45 kWh) a 390 až 550 km s větší baterií (77 kWh).

2 Skutečná dojezdová vzdálenost je v praxi odlišná a závisí na jízdním stylu, rychlosti jízdy, použití komfortních a přídavných spotřebičů, vnější teplotě, počtu spolujezdců a zavazadel a výškovém profilu trasy jízdy. Orientační dojezdová vzdálenost udává pro každé vozidlo interval dojezdové vzdálenosti, kterou v ročním průměru dosáhne 80 % našich zákazníků. Spodní hranice intervalu je dosahováno rovněž při jízdě umírněnou rychlostí po dálnici, stejně jako při jízdě při nízkých teplotách v zimním období.