Menu
Zavřít

Nákup elektromobilu - otázky a odpovědi

Nákup elektromobilu - otázky a odpovědi

Výběr modelu, možnosti financování, úspora nákladů: Dříve než přejdete na elektromobilitu si položte důležité otázky týkající se nákupu elektromobilu. Abyste předtím, než odstartuje do věku elektřiny měli ty nejlepší informace, připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se koupě a financování.

Proč bych si měl koupit elektromobil?

Radost z jízdy lokálně zcela bez emisí CO₂, vysoká funkčnost a dojezd, který zajistí každodenní potřeby: to jsou tři dobré důvody, proč si pořídit elektromobil se značkou Volkswagen. Zde představujeme současnou nabídku našich čistě elektrických modelů:

Jak velká je dotace při nákupu elektromobilu?

Pokud se rozhodnete pro koupi nového nebo zánovního elektromobilu, můžete v současné době získat ekologický bonus ve výši až 9 000 €¹. Třetinu této dotace hradí výrobce. Dvě třetiny pak financuje vláda. O bonus lze požádat online. Více informací o ekologickém bonusu najdete zde.

V České republice zatím není pro individuální nákupy elektromobilů fyzickými osobami poskytována žádná dotace. Dotace jsou vyhrazeny pouze pro veřejnou správu v objemu 100 milionů korun na základě výzvy Národního programu životní prostředí 11/2019.

 

Jak získat dotaci na elektromobil.

O dotaci na elektromobil lze požádat online na Spolkovém úřadu pro hospodářství a kontrolu vývozu (BafA). Vozidlo musí být v době podání žádosti již zaregistrováno. Žádost můžete podat ve lhůtě jednoho roku od první registrace. Zde se dozvíte, na které elektromobily je podpora poskytována a co dalšího potřebujete vědět:

Jaké výhody přináší leasing elektromobilu?

Díky leasingu si můžete vyzkoušet výhody inovativní elektromobility bez rizika a dlouhodobého závazku. Za určitých podmínek přitom máte stále nárok na ekologický bonus. Navíc můžete využívat všechny výhody, jež přinášejí fixní leasingové splátky, stejně jako zahrnuté služby, které chrání před nepředvídatelnými náklady. Další informace o ekologickém bonusu pro vozidla financovaná prostřednictvím leasingu naleznete na internetových stránkách Volkswagen Financial Services. Zde také pohodlně zjistíte, jak by mohla vypadat Vaše individuální nabídka leasingu.

Jsou náklady na údržbu elektromobilu nízké?

Existuje mnoho důvodů, proč se rozhodnout pro pořízení elektromobilu, a jedním z nich je i finanční hledisko. Náklady na provoz elektromobilu totiž mohou být nižší oproti srovnatelnému vozu se spalovacím motorem, a to s ohledem na spotřebu paliva, silniční daň, servis i pojištění.

Podíl dotace poskytované výrobcem převzatý od společnosti Volkswagen AG se automaticky odečítá od základní ceníkové ceny a snižuje tak zákonnou daň z přidané hodnoty DPH. Dotace poskytovaná výrobcem je k dispozici pouze pro vozidla registrovaná ve Spolkové republice Německo.

Dotaci lze kromě nových elektromobilů za splnění určitých podmínek získat i na zánovní elektromobily. To samé platí i pro elektromobily financované pomocí leasingu.

Na získání dotace neexistuje žádný zákonný nárok. Zde uvedené informace jsou pouze informativní a nemusí být úplné. Chyby vyhrazeny. Více informací získáte u prodejce automobilů Volkswagen.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen