Menu
Zavřít
Start Video

 

ID. Vizzion

Nejpřesnější způsob, jak předpovídat budoucnost, je tvořit ji. To je také důvod, proč aktivně utváříme elektromobilitu zítřka. Se všemi našimi vizemi, nápady a technologickými možnostmi. Vznikají tak automobily, které usnadňují a zlepšují život. Ty jsou nejlepším důkazem toho, že budoucnost již dávno začala.

Vize elektromobility


Jak název napovídá, koncepční studie vozu ID. VIZZION je naší vizí elektromobilu budoucnosti: Limuzína vyšší střední třídy s progresivním designem, inteligentní koncepcí interiéru a nejmodernější technologií. Elektrické motory na přední i zadní nápravě zajišťují pohon všech kol a umožňují mimořádně dynamické zrychlení. Výkonná lithium-ion baterie, která je integrována ve spodní části vozu, umožňuje dojezdovou vzdálenost až 665 kilometrů.

S vozem ID. VIZZION budete středem pozornosti. Všimnete si toho ještě před nastoupením, protože díky funkci rozpoznávání obličeje Vás automobil identifikuje a otevře Vám dveře. Současně začnou pulzovat LED světelné pruhy, které jsou umístěné okolo celého vozu. Uvnitř se pak budete cítit jako ve velkoprostorové lóži a budete si užívat komfort ergonomických sedadel. Boční okna a panoramatické střešní okno lze pak podle Vašeho přání ztmavit.

Jediná věc, které se musíte vzdát, je volant. Všechny ovládací prvky jsou virtuální a do interiéru se promítají prostřednictvím rozšířené reality (Augmented Reality). Jediný způsob, jak je můžete vidět, je pomocí brýlí pro Mixed-Reality. Vaše interakce s vozidlem je zcela intuitivní a jeho ovládání je proto mimořádně snadné. ID. VIZZION rozpozná Vaše gesta a poslouchá Vaše hlasové příkazy. Časem se dokonce dokáže učit, což mu umožňuje přizpůsobit se Vašemu stylu. Může to vypadat jako něco z vědeckofantastického filmu, ve skutečnosti to však bude brzy pouze věda a žádná fantazie.

Sofistikované využití elektřiny


S modelem ID. VIZZION se plně automatizované řízení stane realitou. Díky nejmodernější technologii se vůz může stát i Vaším soukromým řidičem. Vy tak budete moci v průběhu jízdy dělat to, co právě chcete: užívat si vynikající kvalitu multimediální výbavy, v klidu pracovat nebo jen sedět a relaxovat. Vnitřní osvětlení a teplota se automaticky přizpůsobí Vašim preferencím. Navíc je k dispozici celá řada dalších inovací, ze kterých budete mít prospěch nejenom Vy, ale i ostatní účastníci silničního provozu. ID. VIZZION prostě myslí na všechno.

 

Nejmodernější technologie

Navigace pomocí projekce

ID. VIZZION se stará nejen o Vás, ale "myslí" i na ostatní účastníky silničního provozu. Pomocí světlometů HD-Matrix, které jsou složené z 8000 nezávisle řízených světelných diod, dokáže na silnici promítnout virtuální zebru přechodu pro chodce. Chodci si mohou být jisti, že je ID. VIZZION rozpoznal a že mohou bezpečně přejít silnici.

Virtuální realita

AR rozhraní

ID. VIZZION je jedním z prvních elektromobilů na světě, který poskytuje představu o tom, jak by mohl vypadat život v roce 2030. Už nebudou žádné volanty. Nebudete je totiž potřebovat, protože vše budete řídit intuitivně pomocí gest a hlasovými příkazy. Všechny ovládací prvky budou virtuální. Jediný způsob, jak je budete moci vidět, je pomocí brýlí Mixed-Reality. Může to znít jako sci-fi, brzy se to však stane realitou.

Vesmírná loď

Interiér

Dveře vozu ID. VIZZION se otevírají opačným směrem a umožňují tak snadný přístup do zcela nově vyvinutého interiéru. Koncepce "open space" připomíná velkoprostorový designový salón, který je vytvořen pouze pro Vás. Posaďte se na jedno z ergonomických sedadel, podle přání si zatmavte skla oken, aktivujte funkci tlumení hluku a čas, který budete trávit ve voze, využijte k práci nebo k relaxaci.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen