Důvody pro zavedení WLTP

Spotřeba automobilu se může odlišovat od hodnot udávaných výrobcem. Vypovídající schopnost hodnot získaných na základě měření podle Nového evropského jízdního cyklu NEFZ byla vždy předmětem kritiky. Důvodem je, že skutečná spotřeba paliva enormně závisí na stylu jízdy a výbavě automobilu. Například na tom, zda automobil jezdí převážně v městském provozu, na silnicích mimo město nebo po dálnicích. Pro zohlednění těchto odlišností byla přijata úprava teoretických podmínek jízdního cyklu NEFZ tak, aby vycházela z dynamičtějšího jízdního profilu. Na základě výsledků statistického výzkumu a vyhodnocení průměrného uživatelského jízdního chování, zahrnuje tento profil větší zrychlení, vyšší průměrnou rychlost i vyšší maximální rychlost. Místo kombinace simulovaného městského a mimoměstského provozu je nyní automobil testován ve čtyřech různých rychlostních intervalech.

Od 1. září 2017 musejí být pro všechny nově schválené modely osobních automobilů a motory uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí podle standardu WLTP. Platí to pro Evropu i mnoho další zemí po celém světě.

Všechny částky jsou vč. DPH, není-li uvedeno jinak. Fotografie jsou pouze ilustrativní a vyobrazené vozy mohou obsahovat prvky příplatkové výbavy.

Zavřít
Menü schließen

WLTP: Nové standardy pro spotřebu

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team