Menu
Zavřít

Golf GTI

 

Cena od (vč. DPH)
853 900,-
Výkon motoru
245
k
Spotřeba paliva
7,3 - 8,4
l/100km

Síla, ze které naskočí husí kůže.
Golf GTI

Rebel se vrací na silnici a znovu budí rozruch. Jeho řidičům přináší ještě větší radost z jízdy a ještě více okamžiků, při nichž naskakuje husí kůže.

Nový Golf GTI1 má mnoho atraktivních vlastností. Zde jsou tři vybrané:

Exteriér

Působí sportovně-elegantním dojmem

Více o exteriéru

Motor 2,0 l TSI s výkonem 180 kW (245 k)

Výkonný. Sportovní. Dobře vyladěný.

Více o technologii

Interiér

Užijte si dokonalý komfort ve sportovním duchu.

Více o interiéru

Exteriér

Exteriér

Působí sportovně elegantním dojmem

Když přes čelní partii vozu probíhá červená linie a mřížka chladiče je tvořena hexagonální strukturou evokující včelí plástve, pak označení může být tvořenou pouze třemi písmeny: GTI. Subtilní LED světlomety, dynamický nárazník a rozšířené prahy dodávají tomuto legendárnímu modelu ještě výraznější vzhled. Na zádi pak určitě nesmí chybět střešní spoiler ani chromované koncovky výfuků. Vrcholem jedinečného vzhledu jsou pak LED zadní světla.

IQ.LIGHT

Highlight Vašeho vozu Golf GTI: světlomety IQ.LIGHT

Již sériová výbava vozu Golf GTI obsahuje LED světlomety, které jsou dynamickým způsobem protažené až do předních blatníků; dominantním detailem zadní partie jsou pak úzká LED zadní světla. Na přání může být Golf GTI vybaven světlomety IQ.Light LED Matrix s velkou svítivostí, které jsou vybavené dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light Assist. Součástí tohoto paketu jsou také dynamická směrová světla, která pomocí animovaného světelného pásu ukazují směr odbočení.

Kola

Stanete se centrem závistivých pohledů

Nic neumocní boční siluetu sportovního vozu tak výrazným způsobem, jako kola³. Dynamická kola z lehké slitiny, která jsou součástí sériové i volitelné výbavy, působivě podtrhují sportovní charakter modelu Golf GTI.

Více informací

LED mlhové světlomety

Skutečný highlight při špatném počasí

Mlha, husté sněžení nebo silný déšť? Díky LED mlhovým světlometům integrovaným v předním nárazníku nebude špatné počasí představovat žádný problém. LED mlhové světlomety jsou tvořené pěti hexagonálními buňkami. Stačí je jen rychle zapnout a Vaše vidění světa bude mnohem lepší. Váš Golf GTI bude navíc ještě výraznější.

Vnější ambientní osvětlení

Pozná Vás bezpečně. A Vy jej najdete snadněji.

Váš nový Golf GTI Vás pozdraví prostřednictvím vnějšího ambientního osvětlení: Po stisknutí tlačítka dálkového ovládání nebo po přiblížení k vozu, který je vybaven volitelným systémem Keyless Access se zabezpečením, se rozsvítí přední světlomety i zadní světla. Osvětleny jsou také prolisy pod madly dveří i červený pruh mezi světlomety. Váš Golf GTI Vás navíc uvítá světelnou projekcí z vnějších zpětných zrcátek, která se promítá na vozovku.

Výbavové linie

GTI
Od Kč 853 900,-

Golf GTI

180 kW (245 k)
Manuální převodovka / Automatická převodovka
Benzin
Spotřeba paliva: 7,3 - 8,4 l/100km
Emise CO₂: 166 - 190 g/km
Sériová výbava obsahuje navíc oproti linii Style:
  • 17" kola Richmond
  • Sportovní podvozek
  • Progresivní řízení
  • Mlhové světlomety
  • Multifunkční sportovní GTI volant s dotykovým ovládáním a intergovaným tlačítkem pro Travel Assist
  • Červená GTI linka v masce vozu
  • Sportovní zadní difuzor
  • Chromová hlavice řadicí páky a chromované pedály
  • Sportovní sedadla s nedělenou hlavovou opěrkou
  • Potahy sedadel v typickém GTI kárování s červenými detaily
Konfigurovat

Udělejte si sami názor na Golf GTI

Technologie

Motor

Výkonný. Sportovní. Dobře vyladěný.

Golf GTI je vybaven motorem 2,0 TSI s výkonem 180 kW (245 k), který umožňuje, aby tento kompaktní atlet zrychlil z 0 na 100 km/h za pouhých 6,2 sekundy. Maximální rychlost je pak 250 k/h (limitováno omezovačem). S takovým výkonem si pak užijete spoustu radosti nejenom na dálnicích, ale také v serpentinách, kde se navíc můžete spolehnout na podporu uzávěrky diferenciálu přední nápravy (VAQ). Ta Váš Golf GTI stabilizuje v případě prokluzu kol a zajišťuje Vám, že budete mít vůz vždy bezpečně pod kontrolou. Výkon motoru tak můžete využít vždy na maximum.

Dvouspojková převodovka DSG

Ušetřete si řazení, ne však radost z jízdy

Nastupte si a sešlápněte plynový pedál. Dvouspojková převodovka DSG s nově vyvinutým malým voličem zajistí radost z jízdy bez přerušení přenosu hnací síly. DSG mění plynule převodové stupně, a navíc snižuje spotřebu paliva. Požadovaný převodový stupeň zvolíte jednoduchým způsobem pouhým zatlačením na páku voliče převodovky. Přenos informace do převodovky se uskutečňuje pomocí elektrického signálu (Shift-by-Wire). Mimořádně praktické je také automatické rozjíždění a brzdění v popojíždějící koloně, které v kombinaci s převodovkou DSG zajišťuje sériově dodávaný systém Travel Assist.

Uzávěrka diferenciálu přední nápravy (VAQ)

Volná cesta do ostré zatáčky: Golf GTI s VAQ

Máte rádi úzké serpentiny? Pak je pro Vás Golf GTI tou správnou volbou. Kromě jiného je totiž vybaven uzávěrkou diferenciálu přední nápravy (VAQ), která při prokluzu kol Váš Golf GTI stabilizuje. Vy si tak i při sportovním způsobu jízdy můžete užívat mimořádně dobrou kontrolu nad vozem.

Elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+

Jízda v zatáčkách Vám přinese ještě více radosti

Koho by napadlo, že jazykolam "uzávěrka diferenciálu přední nápravy" může vyvolat široký úsměv? U vozu Golf GTI však tomu tak je. Právě u tohoto modelu tato sériová výbava zajistí ještě lepší držení vozu ve stopě a tím větší pocit jistoty při každém průjezdu zatáčkou. Při jízdě serpentinami je přední kolo na vnitřní straně zatáčky přibrzďováno přesně dávkovaným brzdným tlakem a je tak zamezeno jeho protáčení. Jízda tak může být ještě sportovnější, rychlejší a přesnější. Není tedy divu, že již zahlédnutí zatáčky je důvodem k radostnému úsměvu.

Interiér

Interiér

Exteriér: Obraz rychlosti.
Interiér: Kompozice klidu

Všechny komponenty interiéru modelu GTI jsou navzájem dokonale sladěny a podtrhují jeho nezaměnitelný sportovní charakter. Počínaje pedály z ušlechtilé oceli, přes dekory a typické ozdobné švy, až po černé čalounění stropu. LED ambientní osvětlení pak zajistí světelné akcenty na těch správných místech. Na první pohled je také zřejmé, že kabina i středová konzole jsou navrženy v souladu s digitální budoucností. Dominantními prvky jsou zde displeje s vysokým rozlišením a většina funkcí, jako rádio, klimatizace nebo osvětlení se ovládá prostřednictvím dotyku a posuvníků. Stačí se jen dotknout.

Innovision Cockpit

Vše se Vám přizpůsobí

Přístrojová deska Innovision Cockpit se skládá z digitálních budíků Digital Cockpit Pro a volitelného navigačního systému Discover Pro. Oba displeje s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) a 10,25 palce (26,04 cm) tak tvoří jeden celek. Ve svém zorném poli pak v ještě přehlednější a detailnější podobě máte k dispozici kromě klasických přístrojů, jako je otáčkoměr, tachometr nebo počítadlo kilometrů i další užitečná data. Na domovskou obrazovku dokonce můžete umístit Vaše oblíbené funkce, podobně jako na displej Vašeho chytrého mobilního telefonu.

Digitální panel Digital Cockpit Pro je pro Golf GTI součástí sériové výbavy.

Více o Digital Cockpit Pro

Sedadla Top-Sport a výbava v kůži

Opřete se a relaxujte

Jedinečný styl modelu GTI se projevuje v každém detailu interiéru. Přední sedadla Top-Sport jsou čalouněna odolnými látkovými potahy v designu Scalepaper. Akcenty v červené barvě typické pro model GTI najdete nejenom na volantu, ale také na barevně sladěných textilních kobercích na předních místech.

Přejete si, aby interiér vozu byl ještě elegantnější? Pak se rozhodněte pro kvalitní výbavu v kůži Vienna, která vytvoří prostředí prémiové třídy. Přírodní kůže v černé barvě s perforací zdobí střední plochy předních sedadel Top-Sport i vnitřní plochy jejich zvýšených boků. Impozantní vzhled pak dále umocňují červené kontrastní švy typické pro model GTI.

Multifunkční sportovní volant v kůži s dotykovým ovládáním a pádly řazení

Intuitivnější dotyk

Klasická funkční tlačítka jsou ve voze Golf GTI z velké části nahrazena dotykovými plochami. Například klimatizace Climatronic se intuitivně ovládá prostřednictvím posuvníků a dotyku. Rovněž funkce ovládané pomocí dotykového multifunkčního sportovního volantu lze řídit pouhými dotyky prstů. V kombinaci s inteligentní navigací přes menu tak máte přístup k celé řadě funkcí. Každé zadání je pak potvrzeno zpětnou haptickou vazbou v podobě jemné vibrace.

Head-up displej

Technologie, díky níž můžete hledět dopředu

Sledujete dění v silničním provozu a současně máte ve svém zorném poli důležité informace o automobilu. To je velká výhoda volitelného Head-up displeje ve Vašem voze GTI. Část skla čelního okna se promění na projekční plochu, na kterou jsou promítány údaje o rychlosti, upozornění asistenčních systémů a pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou dobře čitelné i v protisvětle. A jestliže údaje již nepotřebujete, lze Head-up displej kdykoli vypnout.

Ještě více informací o modelu Golf GTI:

Nekonečné možnosti individualizace Vám otevírají prostor, abyste si mohli vytvořit Váš zcela unikátní Golf GTI.

Další vlastnosti

1) Prototyp blížící se sériovému modelu. Model bude v nabídce později.

2) V rámci možností daných systémem.

3) Naše automobily jsou sériově vybaveny letními pneumatikami. Na nabídku zimních kol se prosím informujte u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
AUTONOVA BRNO Created with Sketch.