Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumím

Technologie budoucnosti zblízka: Elektromobilita v testu všedního dne.


Jaké jsou skutečné výhody elektromobility? Čím konkrétně jsou lidi fascinováni? Je to jízda s minimálním hlukem, bez lokálních emisí?
Byli jsme zvědaví a ptali jsme se různých lidí, zda by si chtěli krátce vyzkoušet hybridní model nebo elektromobil. Provázeli jsme je přitom a dozvěděli jsme se spoustu informací o každodenním využití elektromobility.

e-up! - velký automobil, pokud jde o nabídku místa a výkon.

Claire Ewertová byla od počátku nadšena svým vozem e-up!. Obchodní manažerku pozitivně překvapil výkon tohoto malého žihadla. 32letá obchodní zástupkyně používá e-up! každý den - jak ve svém volném čase pro nakupování, tak v zaměstnání pro jízdy k zákazníkům. Svůj e-up! využívá pro dodávky kovových obalů zákazníkům. Proto je velmi důležité, aby e-up! měl velké zrychlení a aby v jeho zavazadlovém prostoru bylo vždy dostatek místa pro její zboží. Její malý e-up! je pro ni prostě největší a její přátelé s ní zcela souhlasí. "Ať jsem kdekoli, stále musím své auto ukazovat a předvádět: Každý chce hned nastoupit a vyzkoušet si řízení. Jízdní pocity jsou prostě nepopsatelné. Ve voze e-up! se okamžitě cítíte jako doma."

Claire Ewertová a její e-up!

Claire Ewert vysvětluje jak jí její e-up! pomáhá, při zvládání všech jejích každodenních povinností.

Spustit video

Vše je v dojezdové vzdálenosti.

Michel Kreppold dojíždí snadno a pohodlně každý den se svým vozem e-Golf 120 km do zaměstnání a zpět a elektromobilita je pro něj proto velmi důležitá. Je mu 39 let. Jeho e-Golf má nejen komfortní dojezd, ale jeho baterii může snadno nabíjet také na cestě do práce. Elektromobil je tak dobrou investicí jak pro cestování do práce, tak i pro cestování během volného času o víkendech.

Michel Kreppold je přesvědčen, že e-Golf je díky svému typickému komfortu tou správnou volbou pro celou rodinu: "e-Golf je fantastické rodinné auto, které je optimální pro malou rodinu. Elektromobilita je pro mě důležitá, protože znamená budoucnost."

 

Michel Kreppold objasňuje, jak jednoduché je dojíždění do zaměstnání s jeho vozem e-Golf.

Spustit video

Nabíjení baterie ze zásuvky doma a radost z nezávislosti.

Kavemannovi uvedli myšlenku elektromobility do svého každodenního života. Elektřinu si vyrábějí vlastními fotovoltaickými panely a využívají ji k nabíjení baterie svého vozu e-up! prostřednictvím wallboxu ve svém domě. Padesátiletý Ingo Kavemann měl při pořízení fotovoltaického systému jednu prioritu: mít možnost samostatně vyrábět elektřinu, se kterou bude dobíjet svůj e-up!. To jemu a jeho rodině dává nezávislost, které se již nechce vzdát. Současně tak přispívají k podpoře alternativních zdrojů energie.

Od klidného a uvolněného pocitu z jízdy až po ochranu životního prostředí - celá rodina je nadšená z jejich pohodlného malého svižného vozu, který se pohybuje téměř bez hluku. Především jejich syn, Luca, si myslí, že e-up! je "absolutně super".

Rodina Kavemannových vypráví, jak si vyrábí vlastní elektřinu pro svůj vůz e-up!.

Spustit video

Firemní automobil s bonusem za ochranu životního prostředí.

Hybridní automobil nebo elektromobil jako firemní vůz? Doktor Alfons Roerkohl si určitě dokáže představit, že pro své zaměstnance budou jako společné vozy používat další hybridní nebo elektrické modely. Jeho kolegové již jezdí ve voze Passat GTE. Kromě téměř bezhlučné jízdy si zvláště cení velkého prostoru tohoto hybridního vozu. Hlavním argumentem ředitele společnosti pro nákup dalších hybridních firemních vozidel je však snižování negativního vlivu na životní prostředí. A také svobodná volba pohonného systému: "U hybridního vozu se můžete rozhodnout, zda k pohonu budete využívat elektrický nebo benzínový motor."

S hybridním vozem, který využívá jako služební vozidlo, šetří Doktor Roerkohl životní prostředí.

Spustit video

e-Golf s vlastní nabíjecí stanicí. Symbol elektřiny na silnici.

Zaměstnanec asistenční služby Alexander Weber a jeho žena jezdí ve voze e-Golf. Oceňují na něm zejména to, že jej mohou pohodlně nabíjet v noci doma pomocí wallboxu a následující den mohou okamžitě vyjet. Existuje také další důležitá skutečnost: "Věc, která mě velmi překvapila, je, že náklady na elektřinu k pohonu vozu jsou tak nízké."

e-Golf však přináší rodině Weberových radost i svou neuvěřitelně tichou jízdou. Milují téměř neslyšnou jízdu na volnoběh, při které se cítí, jakoby se vznášeli. Celkově je rodina pana Webera z vozu nadšena. e-Golf považují za ideální rodinné auto, které jim přináší dobrý a bezpečný pocit.

Nejsilnější argument Alexandra Webera pro jeho e-Golf? Komfortní nabíjení z běžné domácí zásuvky a snížené náklady.

Spustit video

Mohlo by Vás také zajímat:

e-up!: Spotřeba energie (kWh/100 km): kombinovaný provoz - 11,7; emise CO₂ (g/km): 0; energetická třída: A+2

e-Golf: Spotřeba energie (kWh/100 km): kombinovaný provoz - 12,7; emise CO₂ (g/km): 0; energetická třída: A+2

Passat GTE: Spotřeba paliva (l/100 km): kombinovaný provoz - 1,7 až 1,8; spotřeba energie (kWh/100 km): kombinovaný provoz - 13,2 až 13,7; emise CO₂ (g/km): kombinovaný provoz - 38 až 40; energetická třída A+2