Platforma pro dlouhodobě udržitelnou elektromobilitu

Modulární platforma pro elektromobily (MEB)

Zcela nový přístup k elektromobilitě

Všechny modely z naší rodiny vozů ID. nabízejí vše, co očekáváte od mobility budoucnosti. Mají čistě elektrický pohon, vysokou účinnost a jezdí lokálně zcela bez emisí. Na cestě k minimalizaci naší uhlíkové stopy nás tak posouvají o velký krok vpřed. Abychom však elektromobilitu pro všechny nejenom umožnili, ale aby byla i dlouhodobě udržitelná, museli jsme vyvinout systém, který optimálně využívá možnosti této technologie - modulární platformu pro elektromobily (MEB). MEB je jednotná konstrukční platforma, která je speciálně navržená pro vozy s elektrickým pohonem. Je kompletně nově vyvinutá a zajišťuje jak efektivní výrobu, tak i atraktivní cenu. MEB představuje velký přínos pro efektivní využití vnitřního prostoru a tím nabídku místa, komfort i dojezdovou vzdálenost a představuje tak dokonalý základ pro všechny modely s elektrickým pohonem - od městského vozu až po velkoprostorovou limuzínu nebo dodávku.

Model ID. snižuje nejenom emise CO₂, ale díky environmentálnímu bonusu a nižším provozním nákladům šetří také peníze.


Nabíjení je snadné: Systém baterie rodiny vozů ID

Základním stavebním prvkem platformy MEB je systém baterie s možností rychlého nabíjení, který je integrován v podlaze vozidla a velmi efektivně tak využívá prostor. Baterie je přitom rovněž dobře chráněna. Plochá baterie v podlaze navíc snižuje těžiště vozu a zajišťuje lepší rozložení hmotnosti. Vy si tak můžete užívat vyvážené a dynamické jízdní vlastnosti. Baterie však nešetří pouze místo, ale také peníze. Doplňování energie je ve většině případů cenově výhodnější než čerpání konvenčního paliva - a navíc je také docela pohodlné. Aby bilance emisí CO₂ při provozu Vašeho modelu ID. byla neutrální¹, je nutné pro nabíjení využívat energii z obnovitelných zdrojů, a nezáleží přitom, zda nabíjíte z běžné síťové zásuvky, wallboxu nebo u veřejné nabíjecí stanice. K nabití baterie stačí pouze připojit nabíjecí kabel. A v případě, že jako zákazník služby We Charge musíte při jízdě po dálnici čerpat energii, využijte například rychlonabíjecí stanici IONITY s nabíjecím výkonem 100 kW¹. K doplnění energie do Vašeho ID.3 na ujetí dalších cca 290 km (WLTP²) Vám pak postačí pouhých 30 minut.

Model ID.3

Model ID.4

 

¹ Všude, kde je to možné, jsou emise eliminovány a snižovány přímo v provozech společnosti Volkswagen. Odpovídajícím způsobem jsou ke snižování emisí zavázáni také všichni naši dodavatelé. Emise CO₂, které nelze eliminovat nebo snížit, jak v továrnách Volkswagen, tak i prostřednictvím odpovídajících závazků v dodavatelském řetězci, jsou ve stejné výši kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu.

² Předpokládaná dojezdová vzdálenost při absolvování zkušebních cyklů podle celosvětově harmonizovaného standardu WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedure) na testovací stanici (nejedná se o sériovou testovací stanici). Skutečná dojezdová vzdálenost je v praxi odlišná a závisí na jízdním stylu, rychlosti jízdy, použití komfortních a přídavných spotřebičů, vnější teplotě, počtu spolujezdců a zavazadel a výškovém profilu trasy jízdy. Podle zvoleného jízdního profilu ujede 80 % řidičů bez dobíjení s baterií s menší kapacitou (45 kWh) 230 až 330 km, s baterií se střední kapacitou 300 až 420 km a s baterií se větší kapacitou (77 kWh) 390 až 549 km.

Zavřít
Menü schließen

Neutrální bilance emisí CO₂

Volkswagen WAY TO ZERO

 

Volkswagen WAY TO ZERO

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team