up CNG

Volkswagen TGI

Označení TGI znamená, že daný vůz využívá jako primární zdroj energie stlačený zemní plyn (CNG), který v současné době představuje nejčistější palivo pro spalovací motory. Z technologického hlediska se motory TGI, kterými jsou dané modely vybaveny již při výrobě, jako první na světě mohly pochlubit kombinací turbodmychadla a přímého vstřikování zemního plynu, díky čemuž mohou nabídnout silný výkon při výrazně nižších emisích CO2.

eco up!

Velké výhody malého vozu

Nízká spotřeba, nízké emise, velkorysý dojezd

Pokud máte slabost pro malá atraktivní auta, hledáte efektivní způsob dopravy a zároveň Vám není lhostejné životní prostředí, model eco up! se spotřebou 2,9 kg/100 km a s rekordně nízkými emisemi CO2 79 g/km je stvořený přímo pro Vás!

Za hospodárností modelu eco up! stojí především nově vyvinutý tříválec 1,0 MPI v úpravě TGI, jehož efektivita je podpořena standardně dodávaným paketem technologií BlueMotion, který zahrnuje systém start-stop, systém rekuperace brzdné energie, 14" kola osazená pneumatikami s nízkými valivým odporem a o 15 mm nižší podvozek.

 

Jelikož je celý systém TGI integrován ve struktuře vozu, žádným způsobem nenarušuje prostor pro posádku ani na zavazadla. Díky kapacitě nádrží, které pojmou 11 kg CNG, lze s Volkswagenem eco up! ujet na plyn až 380 km. Tuto vzdálenost lze prodloužit díky rezervní nádrži na 10 litrů benzínu až na celkový dojezd 600 km.

Sdružený ukazatel paliva

Náš sdružený ukazatel paliva jako první svého druhu ukazuje nejen kolik CNG zbývá v nádržích, ale také množství benzínu v rezervní palivové nádrži. V kombinaci s na přání dostupným navigačním a informačním systémem NAVIGON budete mít neustálý přehled nejen o spotřebě paliva, ale také o dojezdu vozu a o tom, kde se nachází nejbližší CNG plnicí stanice či benzínová pumpa.

Energetické hodnocení

Volkswagen eco up!, který získal nejlepší hodnocení v kategorii energetické úspornosti A+, představuje z hlediska ekologie špičku nejen v rámci modelové řady Volkswagen, ale také mezi konkurenty ze své třídy.

Pokud máte zájem o bližší informace o technologii TGI a pohonu CNG, klikněte na níže uvedené tlačítko.

Další postup

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím