Sébastien Ogier / Julien Ingrassia potřetí mistry světa v rallye!

Ogier opět triumfoval v Rallye Austrálie a tři závody před koncem letošního seriálu závodů WRC má již jistý titul šampiona.
Australská rallye se stala opět soubojem dvou posádek Volkswagen Motorsport. Po první etapě se s náskokem 2,6 sekundy vedl Jarri Matti Latvala. Po sobotní noční etapě se do čela závodu probojoval úřadující mistr světa Ogier, který si náskok uhájil až do cíle. Třetí posádka na voze Volkswagen Polo R WRC Mikkelsen / Fløene skončila na skvělém čtvrtém místě se ztrátou pouhých 5,9 sekundy na třetí místo.
Stejně tak jak vládnou jezdci Volkswagen Motorsport v seriálu, tak ještě jednoznačněji dominuje značka Volkswagen Polo R WRC v seriálu značek. Od debutu stáje s modelem Polo WRC v roce 2013 získal stáj z Wolfsburgu 31 vítězství z 36 odjetých závodů. Úspěšnost modelu Polo WRC je tak neuvěřitelných 86%, což dělá Polo nejúspěšnějším modelem v historii World Rallye Championship. Polo jednoznačně poráží legendární modely, jakými byly Lancia Stratos, Audi quattro, Ford Focus, Peugot 206 nebo Subaru Impreza.
Jen pro zajímavost, okamžitě po vítězství v australské rallye se Sébastien Ogier přesunul zpět do Frankfurtu nad Mohanem kde se stane hvězdným hostem právě probíhajícího autosalonu.