Záruka mobility

Nedovolte, aby Vám závada na voze narušila Vaše cestovní plány

Záruka mobility se vztahuje na nové osobní vozy Volkswagen zakoupené po 1. 1. 2000 v České republice.

S naší službou Záruka mobility můžete cestovat s pocitem jistoty, že se o Vás v případě nouze bezplatně postaráme. Jediné, co pro získání naší plné podpory musíte udělat, je dodržovat termíny pravidelných servisních prohlídek a údržbových prací, které je třeba nechat provést v některém z autorizovaných servisů Volkswagen. Pak si můžete užívat naší Záruku mobility po celou dobu životnosti Vašeho vozu.

A to se vyplatí! 

 

Výhody naší Záruky mobility

 1. Záruka mobility platí ve většině evropských zemí. Z důvodu dosažitelnosti jsou služby omezeny na veřejně přístupné zpevněné komunikace.
 2. V případě poruchy dorazíme, co nejrychleji to bude možné, a pokusíme se Váš vůz zprovoznit ještě na místě.
 3. Pokud nelze odstranit poruchu na místě, zdarma Váš vůz odtáhneme do nejbližšího autorizovaného servisu Volkswagen.

 

 

V případě, že nelze opravu provést do 3 hodin, Vám servis Volkswagen zajistí jednu z následujících služeb:

 

 • Náhradní vůz, který je poskytován na dobu potřebnou pro provedení oprav, a to maximálně na 5 dnů bez omezení počtu najetých km.
 • Náhradní ubytování celé posádky v hotelu, a to na 1 noc (včetně snídaně).
 • Náhradní dopravu - v případě, že opravu nelze provést do 3 hodin a k poruše vozidla došlo ve vzdálenosti větší než 50 km od Vašeho bydliště, uhradí Volkswagen tyto dodatečné služby:
 1. Náhradní dopravu - dle Vaší volby buď z místa poruchy vozidla do místa Vašeho stálého bydliště nebo do původního cíle cesty, a to do celkové výše 20 000,- Kč.
 2. Vyzvednutí opraveného vozidla - cestu zpět pro opravené a provozuschopné vozidlo, a to do maximální výše 10 000,- Kč.
Podmínky

Vzniklé náhrady hradíme podle těchto pravidel:

U vzdálenosti menší než 1 200 km (1 cesta) jsou hrazeny náklady na přepravu vlakem nebo autobusem.

U větších vzdáleností hradíme náklady za letadlo na linkový let třídy Economy, a to maximálně do výše uvedených částek.

Pro účely Záruky mobility se za vozidlo neschopné dalšího provozu považuje vozidlo, které v důsledku nenadálé technické poruchy buď nedojede po vlastní ose do servisu, nebo u kterého výrobce pokračování v jízdě v návodu k obsluze vozidla zakazuje.

 

Záruka mobility platí v těchto zemích:
Belgie, Bosna a Hercegovina, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Holandsko, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kanárské ostrovy, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Velká Británie.

 

Záruka mobility se netýká škod, které:

 • vznikly v důsledku dopravní nehody nebo působení vnějších vlivů (např. krádeže, odletujících kamínků) či nedostatečné péče nebo nesprávného používání
 • vznikly záměrným poškozením nebo hrubou nedbalostí majitele, řidiče nebo jeho spolujezdce
 • vznikly v důsledku změn provedených na vozidle nebo montáží dílů, které nejsou schváleny koncernem Volkswagen
 • vznikly neodbornou opravou v některém servisu, který nemá autorizaci Volkswagen
 • vznikly účastí na motoristických soutěžích, vojenských cvičeních, akcích odstraňujících následky katastrof a podobných událostí
 • vznikly v souvislosti s válečnými událostmi, nepokoji, zemětřesením nebo působením vyšší moci
 • vznikly v důsledku toho, že nebyly provedeny opravy doporučené v rámci inspekčního servisu (fakturu uschovejte pro předložení)
 • vznikly v důsledku závad, jež byly zákazníkovi známy, ale jejichž odstranění nebylo zajištěno v některém ze servisů Volkswagen.

Přivolání pomoci v České republice

V případě jakékoliv poruchy, díky níž je vozidlo nepojízdné, se prosím obraťte na telefonní centrálu Volkswagen Assistance, která je Vám k dispozici na bezplatném telefonním čísle:

800 123 000

nebo na telefonním čísle:

261 104 363

Přivolání pomoci v zahraničí

V případě jakékoliv poruchy, díky níž je vozidlo nepojízdné, doporučujeme v zahraničí kontaktovat centrálu Volkswagen Assistance v České republice na telefonním čísle:

+420 261 104 363

Minimalizujete tím riziko problémů při zprovoznění Vašeho vozidla, případně následné úhrady vzniklých nákladů Záruky mobility. Pokud z nějakých důvodů nelze kontaktovat centrálu Volkswagen Assistance, vyhledejte v brožurce Na cestách, která je součástí palubní literatury každého vozidla, příslušné telefonní číslo tamní asistenční služby nebo přímo importéra Volkswagen.

Záruka mobility platí pro modely Fox, Up, New Beetle, Beetle, Polo, Golf, Jetta, Touran, Sharan, Tiguan, Eos, Passat, Passat Variant, Passat CC, Volkswagen CC, Scirocco, Touareg, Phaeton, Caravelle, Multivan, Californa, Caddy osobní verze.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím