Recyklace starých automobilů

Recyklace

Protože chceme maximálně snížit škodlivý vliv automobilů na životní prostředí, zaujímáme ekologický postoj od samotného vývoje a výroby vozů Volkswagen přes jejich údržbu v autorizovaných servisech až po recyklaci starých vozů, přičemž vždy jednáme v souladu se zákonnými požadavky. Díky recyklaci vznikne méně škodlivého odpadu a ušetří se náklady na výrobu nových produktů.

 

Konstrukce vozidla s myšlenkou na následnou recyklaci

Již od roku 1989 provádí automobilka Volkswagen u každého ze svých nových modelů podrobnou studii jeho demontáže, díky čemuž lze tyto vozy na konci jejich životního cyklu snáze recyklovat. Výsledkem je vylepšená konstrukce, která i přes rostoucí nároky na komfort a bezpečnost splňuje požadavky pro maximální recyklaci starého vozu.

 

Opětovné využití a recyklace konstrukčních dílů

Opětovné využití konstrukčních dílů, montážních sestav a materiálů je pro Volkswagen již po dlouhou dobu zavedenou součástí hospodaření. Například v Rakousku bylo v roce 2012 u všech koncernových vozů výměnným způsobem znovu použito 79 392 položek sestav motoru, převodovky/spojky, nápravy, elektroniky a palivového systému, což dělá 1 130 tun materiálu.

Mimo to v roce 2012 provedl koncern Porsche v Rakousku materiálovou recyklaci

  • 493 tun vrstvených bezpečnostních skel
  • 248 tun plastových nárazníků
  • 167 000 litrů brzdové kapaliny.
Přínosy automobilky Volkswagen k recyklaci automobilů
  1. Aby došlo k optimalizaci při nakládání se starými automobily a jejich demontáži, automobilka Volkswagen vytvořila společně s dalšími výrobci automobilů databázi IDIS (internationales Demontageinformationssystem - mezinárodní informační systém pro demontáž automobilů).
  2. Klasický postup při recyklaci starých automobilů zahrnuje odčerpání provozních kapalin, demontáž dílů a rozdrcení s následnou recyklací kovových součástí, které tvoří přibližně 75 % hmotnosti automobilu. Při drcení kovových součástí starých automobilů vzniká přibližně 20 % rozdrceného odpadu, který byl dříve odkládán na skládky. Aby bylo možné tento převážně nekovový materiál opětovně využít, vyvinul Volkswagen ve spolupráci s firmou Sicon nový postup zpracování, který změní tento v minulosti bezcenný odpad na znovu využitelné suroviny. Recyklace starých automobilů tak v konečném součtu dosahuje hodnoty 95 %.
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím