Automobily s pohonem na stlačený zemní plyn EcoFuel

Modely EcoFuel

Kromě recyklace přispívá automobilka Volkswagen k čistějšímu životnímu prostředí také vývojem automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Tyto hospodárné modely, jejichž provoz je díky nízké ceně CNG velmi levný, se mohou pochlubit označením EcoFuel, které vyjadřuje jejich ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

 

Přednosti zemního plynu

Zemní plyn, který se používá jako palivo, je označován jako CNG (Compressed Natural Gas). Jak již název napovídá, tento plyn se odlišuje od kapalného plynu LPG (Liquefied Petroleum Gas) právě tím, že je stlačený. Níže uvádíme několik důvodů, proč dát palivu CNG přednost.

  • Zemní plyn je nejedovatý a ve srovnání s tekutými palivy ho lze lépe energeticky využít.
  • Zemní plyn má díky vysokému oktanovému číslu vysokou odolnost vůči klepání. Motor je tak výkonnější a má klidnější chod.
  • Zemní plyn je mimořádně vhodný pro použití ve spalovacích motorech.
  • Zemní plyn se samovznítí až při teplotě cca 600° C (ve srovnání s benzínem, který se samovznítí již při teplotě cca 360° C).
  • Zásoby zemního plynu jsou celosvětově mnohem větší než zásoby ropy.

Hustá síť čerpacích stanic

Protože se v dnešní době síť čerpacích stanic nabízejících palivo CNG neustále zvětšuje, což je trend, který kromě České republiky můžete vidět i v sousedních zemích, jako jsou Rakousko, Německo, Polsko nebo Slovensko, nemusíte mít obavy, že byste zůstali bez paliva.

» Další informace

 

Jednoduché tankování

Tankování paliva je u modelů EcoFuel stejně snadné, rychlé a bezpečné, jako tankování nafty nebo benzínu. Přestože na tankování není nic složitého, u čerpacího stojanu obvykle najdete na dobře viditelném místě návod na čerpání paliva.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím