Recyklace

Myslet napřed znamená ekologičtější provoz i likvidaci

Protože ochrana životního prostředí hraje u automobilky Volkswagen stále větší roli, snažíme se chovat maximálně ekologicky od samotného vývoje každého z našich modelů přes jejich výrobu a údržbu až po recyklaci a likvidaci starých vozidel.

Každý z našich modelů je navrhován tak, aby splňoval nejen rostoucí nároky na komfort a bezpečnost, ale zároveň byl na konci svého životního cyklu maximálně recyklovatelný. Mimo to při výrobě dbáme na to, abychom nepoužívali materiály obsahující škodlivé látky a abychom naopak používali recyklované materiály. Dále usilujeme o maximální prodloužení životnosti našich vozů, při jejichž údržbě využíváme ekologičtější postupy a materiály.

 

Chytrá konstrukce jde ruku v ruce s efektivitou

Při posuzování vlivu vozidla na životní prostředí během jeho životního cyklu je rozhodujícím faktorem fáze užívání. Proto klade Volkswagen obzvláště velký důraz na to, aby byla fáze užívání optimalizována s ohledem na životní prostředí.

Hlavním cílem konstruktérů automobilky Volkswagen je dosáhnout co možná nejnižší spotřeby paliva, se kterou souvisí menší zatěžování životního prostředí a ekonomická výhodnost pro zákazníka. Úspěšnými doklady této snahy jsou nejen naše moderní motory FSI a TDI, ale také automatická převodovka DSG®.

 

Souběžně s výzkumem a vývojem zaznamenala velké změny také servisní oblast. V závislosti na konkrétním modelu a provozních podmínkách se mohou intervaly pravidelných servisních prohlídek protáhnout až na 50 000 km, přičemž se snižuje také množství vyjetého oleje a ostatních starých dílů.

Další informace na téma recyklace a ochrana životního prostředí naleznete na webových stránkách http://www.volkswagen-umwelt.de/

Recyklace

CALLPARTS SYSTEM GmbH
Organizační složka
Táborská 922, 293 01 Mladá Boleslav
tel: +420 739 276 113
e-mail: callparts(kwfat)mboleslav(kwfdot)cz
web: www.callparts.cz
Seznam autorizovaných zpracovatelů autovraků: www.callparts.cz/mapa.html

Zpětný odběr a recyklaci starých vozidel zajišťuje Volkswagen společně se svým smluvním partnerem, společností Callparts System GmbH. Na celém území České republiky je prostřednictvím sítě certifikovaných sběrných a demontážních míst zajištěna ekologická a cenově výhodná recyklace starých vozů Volkswagen.

Společnost Volkswagen také zpětně odebírá široký sortiment starých automobilových dílů, které jsou v průmyslovém měřítku repasovány a s plnou zárukou výrobce prodávány pod označením "Originální výměnný díl", viz webové stránky http://www.volkswagen-original-teile.de. Součástí programu recyklace je také získávání drahých kovů, jako jsou platina a rhodium, ze starých katalyzátorů, aby je bylo možné využít při výrobě katalyzátorů nových.

Již dnes se recykluje, respektive ekologicky zhodnocuje, přibližně 80 % starého vozidla. Zbývajících 20 % je dosud deponováno v drcené formě, přičemž společnost Volkswagen ve spolupráci s firmou Sicon vyvinula a otestovala technologii, díky níž lze drcený materiál upravit a následně znovu využít.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím