Servis klimatizace

Dýchejte čerstvý vzduch, abyste se mohli lépe soustředit na řízení

Abyste se mohli plně soustředit na řízení, potřebujete dýchat čerstvý vzduch. A ten Vám může zajistit jen správně a pravidelně udržovaná klimatizace. Ta má kromě chlazení vzduchu několik dalších důležitých funkcí, mezi které patří především zachytávání pylových, prachových a dalších potenciálně škodlivých částeček a prevence před rosením čelního skla. To znamená, že díky klimatizaci nejen dýcháte čerstvý vzduch, ale zároveň máte zajištěn lepší výhled na silnici před sebou.

 

Péče o klimatizaci

Aby mohla klimatizace pečovat o Vás, je třeba, aby někdo pečoval zase o ní. Z toho důvodu Vám v autorizovaném servisu Volkswagen nabídneme kompletní prohlídku celého systému včetně nádržky na vodu, pylového filtru, odpařovacího zařízení, elektroniky, mechaniky a chladicího média. Celou klimatizaci vydezinfikujeme, vyměníme prachový a pylový filtr a v případě potřeby doplníme chladicí médium, u kterého může za rok dojít ke ztrátě až 15%.

 

Tipy

Ačkoliv jsme Vám plně k dispozici po celý rok, nejvhodnějším obdobím pro kontrolu a údržbu klimatizace je jaro, kdy se rovnou může provést prohlídka vozu po zimní sezóně a vůz bude včas připraven na Vaší letní dovolenou. Přestože klimatizace chladí dobře, určitě nepodceňujte výměnu pylového a prachového filtru, která by měla proběhnout vždy po ujetí 15 000 km. Jen tak Vám můžeme zajistit, že budete ve svém voze dýchat čistý vzduch.

Naše rady

  • Protože je provoz klimatizace poměrně náročný na přísun energie, doporučujeme při kontrole klimatizace nechat prověřit také stav akumulátoru.
  • Kontrola klimatizace je k dispozici také v rámci našeho programu Express Service, což znamená, že jí provedeme bez předchozího ohlášení a na počkání.

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím