Pneuservis

Sezónní výměna pneumatik

Protože celoroční pneumatiky nezajistí Vašemu vozu ty správné jízdní vlastnosti, je v našem podnebném pásu třeba dvakrát ročně provést sezónní výměnu pneumatik. V tomto směru Vám může velmi ulehčit život autorizovaný servis Volkswagen, který nabízí následující výhody:

 • Odborné poradenství - v autorizovaném servisu Volkswagen nejlépe vědí, jaké pneumatiky jsou pro Váš vůz těmi nejvhodnějšími
 • Široká nabídka renomovaných značek pneumatik
 • Atraktivní servisní nabídky
 • Okamžitá montáž
 • Uskladnění zimních, respektive letních, pneumatik za výhodnou cenu
 • Při nákupu nových pneumatik možnost zdarma odevzdat staré pneumatiky k recyklaci

 

Pneuservis také jako Express Service

Pokud potřebujete pneumatiky vyměnit opravdu rychle, můžete využít náš program Express Service, v rámci kterého lze nechat provést méně náročné servisní práce bez předchozího objednání na počkání.

Express Service nabízí:

 • Expresní provedení výměny pneumatik
 • Předem stanovená cena servisního úkonu
 • Trvale příznivé ceny, ke kterým se nepřipočítává expresní příplatek

 

Hloubka profilu

U zimních pneumatik je minimální hloubka profilu zákonem stanovena na 4 mm, zatímco u letních pneumatik platí jen doporučení, aby byla hloubka dezénu minimálně 3 mm. Nicméně, pneumatiky s nižším profilem se projevují ve zhoršených jízdních vlastnostech vozu.

 

Úspornost

Při nákupu nových letních pneumatik dbejte na valivý odpor - optimalizovaný valivý odpor snižuje spotřebu pohonných hmot, šetří životní prostředí a zároveň tolik nezatěžuje ani Vaši peněženku. Rádi Vám poradíme!

 

Správný tlak v pneumatikách

Pokud nejsou pneumatiky správně nahuštěny, nezajistí Vám ideální jízdní vlastnosti ani sebelepší značka pneumatik. Příliš nízký tlak způsobuje "válcování", vede k přehřívání a v nejhorším případě k prasknutí pneumatiky, zatímco příliš vysoký tlak zhoršuje přilnavost pneumatiky k povrchu a vede k jejímu nerovnoměrnému opotřebovávání.

Správná kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách

Pokud si nejste jistí, jak správně kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách, níže uvádíme několik rad, které Vám pomohou.

 • Pokud je to možné, provádějte kontrolu u studených pneumatik (se zahříváním pneumatik za jízdy se tlak automaticky zvyšuje).
 • Doporučený tlak pneumatik pro Váš vůz najdete uvedený např. na vnitřní straně víčka palivové nádrže.
 • Tlak vzduchu v pneumatikách je třeba přizpůsobit zatížení vozu (počet osob a náklad).
 • Počítejte s tím, že je tlak u zahřátých pneumatik vyšší, a nesnižujte ho.
 • Před delšími cestami se vždy snažte tlak vzduchu v pneumatikách zkontrolovat.

 

Volkswagen PneuGarance

Kvalita, za kterou ručíme

Pneumatiky mají bezesporu nezanedbatelný vliv na bezpečnou jízdu, a protože jsou trvale vystaveny velkému zatížení, které je dáno nejen nekvalitním povrchem silnic, ale také různými nástrahami, jako jsou hřebíky, ostré kameny apod., které mohou být důvodem jejich neopravitelného poškození, připravili jsme pro Vás program Volkswagen PneuGarance.

Jedná se o záruku na pneumatiky zakoupené u autorizovaného dealera nebo v autorizovaném servisu Volkswagen. Tato tříletá garance je poskytována již od zakoupení jedné pneumatiky a vztahuje se na neopravitelná poškození vzniklá při běžném provozu. S platnou doživotní zárukou mobility lze zároveň využít i odtah do nejbližšího autorizovaného servisu.

V rámci programu Volkswagen PneuGarance získáte v závislosti na hloubce vzorku pneumatiky (musí být alespoň 5 mm) slevu až 70 % z ceny nové pneumatiky. Slevu lze uplatnit pouze při nákupu u autorizovaného partnera Volkswagen.

 

Štítek EU pro pneumatiky

Od listopadu 2012 musí být podle nařízení Evropské Unie označeny všechny nové pneumatiky prodávané v EU standardizovanými štítky. Štítky, na kterých jsou přehledným způsobem uvedeny základní vlastnosti pneumatiky, se mohou stát důležitým vodítkem při rozhodování o výběru nové pneumatiky. Díky jasnému označení, které vypadá podobně jako například u ledniček či jiných spotřebičů, každý na první pohled snadno zjistí, jaký má daná pneumatika vliv na spotřebu paliva, jaká je její přilnavost na mokru a jak moc je hlučná.

Ačkoliv tyto štítky mohou výběr nových pneumatik výrazně usnadnit, stále je zde celá řada dalších faktorů, se kterými Vám rádi poradíme.

Zpětný odběr opotřebovaných pneumatik

Porsche Česká republika s.r.o., dovozce vozů Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy zajišťuje prostřednictvím autorizované sítě servisních partnerů pro majitele vozů výše uvedených značek zdarma zpětný odběr použitých pneumatik.


Seznam servisních partnerů naleznete zde.

Místo zpětného odběru je označeno štítkem na ilustračním obrázku.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím