Na cestě s dětmi

Jak zabavit nejmenší členy posádky

Protože děti obvykle snáší cesty na dlouhé vzdálenosti špatně, je třeba vymyslet jim dostatek zábavy, aby se rozptýlily a nedělaly Vám z jízdy peklo.

Přitom stačí jen pár jednoduchých her a dětem bude cesta hned ubíhat rychleji. Z toho důvodu jsme pro Vás připravili krátký přehled her vhodných na cesty, a to včetně stručných návodů.

Hry na cesty

Slovní fotbal - jedná se o ústní hru procvičující slovní zásobu. Princip hry je zcela jednoduchý. Jde o to navázat na vyřčené slovo slovem takovým, aby se shodovalo poslední písmeno, poslední 2 písmena nebo celá slabika se slovem následujícím.

Mrkaná - při této hře jde o to, že se hráči dívají navzájem do očí, aniž by při tom mrkali. Dívej se upřeně kamarádovi do očí, on hledí zase bez hnutí na Tebe. Kdo první mrkne, prohrává.

Hra s prsty - jedná se o hru pro dva hráče, kteří sedí vedle sebe a drží před sebou každý pěst. Na pokyn natáhnou zároveň libovolný počet prstů a vykřiknou číslo - jde při tom o to, aby vždy uhodli, kolik prstů společně vztyčili. Zvítězí ten, který se danému počtu přiblížil nejvíce.

Šibenice - jeden hráč vymyslí slovo a udělá na list papíru tolik čárek, kolik má slovo písmen. Napíše první písmeno slova a dosadí ho na každé místo, kde se vyskytuje. Spoluhráči nyní mohou popořadě hádat písmena. Pokud se písmeno v daném slově vyskytuje, první hráč jej zapíše na všechna místa, kde se nachází. Pokud se písmeno do slova nehodí, začne kreslit šibenici. Za každé nesprávné písmeno se na šibenici přikreslí nová čárka. Hra končí, když je buď šibenice hotová, nebo se slovo uhodne.

Vyťukávání písniček - není k tomu nic potřeba. Ovšem člověk by měl vědět, které písničky děti znají. Vyťuká se rytmus nějaké písně a ten, kdo jako první uhodne, o jakou píseň se jedná, získá bod - nebo může vyťukat další písničku.

 

Zpět na stránku Na cestě

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím