Originální díly Volkswagen®

Originální díly Volkswagen®

Špičková kvalita za rozumnou cenu

Originální díly Volkswagen® Vám díky své precizní výrobě, vysoké kvalitě použitých materiálů a dokonalé shodě s konkrétním modelem Volkswagen zajistí nekompromisní bezpečnost a prodlouží životnost Vašeho vozu. Protože jsou tyto díly vyvíjeny souběžně s příslušným modelem Volkswagen, je zaručeno, že budou fungovat přesně tak, jak mají.

Kromě toho se můžete díky našemu prakticky nepřetržitému servisu dodávek spolehnout na to, že budete mít požadované originální díly Volkswagen® vždy co nejrychleji k dispozici. Vzhledem k tomu, že zaručujeme dodávku dílů ještě 15 let po skončení výroby každého z našich modelů, zůstanou mobilní i majitelé starších vozů Volkswagen.

Přehled výhod, které přináší originální náhradní díly Volkswagen®

 • Používání nejmodernějších technologií
 • Splnění nejvyšších standardů kvality
 • Nekompromisní bezpečnost
 • Dlouhá životnost
 • Optimální přesnost lícování
 • Plný sortiment více než 180 000 originálních dílů Volkswagen®
 • Výhodný poměr mezi cenou a kvalitou


Bližší informace o originálních dílech Volkswagen® Vám ochotně poskytne autorizovaný partner značky Volkswagen.


Uspořte až 50%
Cenově výhodnou a ekologickou variantou k originálním dílům jsou originální výměnné díly Volkswagen®. Jedná se o repasované díly, které splňují stejně vysoké nároky na kvalitu jako originální díly, díky čemuž na ně poskytujeme stejnou záruku.

Bezpečnost a správnou funkci Vám zajistí jen originální díly

Více než 350 dopravních nehod, které se udály loni od ledna do konce září, mělo souvislost s technickou závadou automobilu. Podle Policie ČR je jednou z příčin těchto nehod použití neschválených náhradních dílů. Ty do Česka míří především z Asie. Z toho jasně vyplývá, že snaha ušetřit má v některých případech jasné meze, které se nevyplácí překračovat. Důkazem jsou praskající brzdové kotouče, špatně svítící světlomety a také nekvalitní kola, která se při vyšší zátěži lámou, protože oproti prověřeným originálům nemají dostatečnou pevnost.

Na neznačkové díly lze přitom narazit jak na internetu, v kamenných prodejnách tak i v neautorizovaných servisech. Laik přitom často nemá šanci neoriginální díl rozeznat od originálu. "Neoriginální náhradní díl může ve srovnání s originálním vypadat naprosto totožně, ale přitom bude vyrobený z jiného materiálu a za použití jiné technologie. To má pro konečnou kvalitu dílu zásadní vliv jak z pohledu funkčnosti, tak i bezpečnosti. Zatímco u originálu Vám za kvalitu ručí výrobce a prodejce, u dílu dovezeného z Asie nemáte záruku prakticky žádnou," říká Ing. Jan Špinar, vedoucí divize After Sales ze společnosti Porsche Česká republika s.r.o.

Další nebezpečí neznačkových náhradních dílů se skrývá v tom, že v případě nehody, jejíž příčinou bylo použití neschváleného dílu, nemusí pojišťovna řidiči uhradit pojistné plnění. Zároveň to může znamenat i porušení záručních podmínek. Mimo to mají tyto díly často také nižší životnost, takže se ve výsledku mohou pěkně prodražit.

Společnost Porsche Česká republika s.r.o. svým zákazníkům doporučuje používat pouze originální díly z autorizovaných servisů, které jediné mohou zaručit prověřenou kvalitu nabízející záruku spolehlivé a bezpečné jízdy.

Originální prachové a pylové filtry Volkswagen

Dospělý člověk přijme za den v průměru 2 až 3 kg tekutin a 1 až 1,5 kg pevné potravy - ale 20 až 30 kg vzduchu! O to důležitější je dýchat co nejčistší vzduch zbavený škodlivin, který Vám ve Vašem voze zajistí originální prachový a pylový filtr Volkswagen.

Protože se prachový a pylový filtr postupem doby v závislosti na okolním prostředí pomalu či rychleji zanáší jemným prachem a mohou se v něm objevit různé mikroorganismy, je třeba jej pravidelně měnit. A to nejpozději jednou za 2 roky nebo po ujetí 30 000 km, v závislosti na tom, co nastane dříve. Kromě zdravotních problémů může být znečištěný prachový a pylový filtr příčinou nadměrného zamlžování oken, protože díky jeho zanesení nelze plynule snižovat vlhkost vzduchu v kabině. Výsledkem je zhoršená viditelnost, která narušuje bezpečný provoz vozidla.

 

Originální prachové a pylové filtry odpovídají sériovému standardu nově vyráběných vozů. Jejich specifikace jsou výrazně přísnější než normy ISO a zákonné předpisy.

Moderní originální prachové a pylové filtry Volkswagen mají tři filtrační vrstvy a díky své konstrukci odstraní ze vzduchu přiváděného do vozidla až 99 % škodlivin. První filtrační vrstva účinně zachycuje pevné částice do průměru 0,5 µm, vrstva aktivního uhlí pak efektivně absorbuje plynné látky i ozón a eliminuje nepříjemné pachy. Poslední vrstva slouží k ochraně aktivního uhlí.

Aktivní uhlí se skládá hlavně z uhlíku s vysoce porézní strukturou. Každý gram uhlí použitého v originálním prachovém a pylovém filtru Volkswagen má povrch mezi 300 a 2 000 m2. Při čtyřech gramech uhlí, které filtr obsahuje, to odpovídá ploše fotbalového hřiště. Hustota aktivního uhlí se pohybuje v rozpětí 200 až 600 kg/m3.

Pro optimální kvalitu vzduchu v kabině vozu je vhodné v pravidelných intervalech nejen měnit prachový a pylový filtr, ale též dezinfikovat celou klimatizaci. Odstraní se tím mikroorganismy, plísně, spóry a prachové částice usazené ve výparníku a v jeho okolí.

Mějte však vždy na paměti, že bez výměny prachového a pylového filtru samotná dezinfekce klimatizace postrádá smysl. Klimatizace by se totiž velice brzy znovu kontaminovala nečistotami ze zaneseného filtru. 

Profesionální vyčištění klimatizace pomocí originálního čisticího roztoku Volkswagen Vám provede kterýkoliv autorizovaný servisní partner Volkswagen.

 

Chladicí kapalina G13

Nová chladicí kapalina G13 chrání Váš motor ještě lépe a navíc je šetrnější k životnímu prostředí. Při její výrobě se uvolní do ovzduší o 11% emisí CO2 méně, než u předchozích produktů.

Hlavní funkce a vlastnosti chladicí kapaliny G13:

 • chrání jednotlivé komponenty motoru před usazováním vápníku, proti přehřívání, korozi a mrazu a tím podporuje dlouhou životnost motoru,
 • obsahuje látky vytvářející ochranný antikorozní film zabraňující tvorbě pěny a neutralizující tvrdou vodu,
 • je šetrná k životnímu prostředí,
 • vykazuje perfektní snášenlivost se všemi kovy a pryžovými i plastovými díly chladicího okruhu. Lze ji míchat i s předchozími produkty G11, G12 nebo G12 plus. 

Aby chladicí kapalina G13 plnila všechny své funkce, její podíl v chladivu se musí pohybovat mezi 40 a 60 procenty. Při menší koncentraci hrozí zamrznutí směsi v chladicím okruhu, při vyšší koncentraci zas chladicí směs neodvádí teplo z motoru dostatečně rychle a mohlo by dojít k jeho přehřátí.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím