Volkswagen Golf GTE: Tech­no­lo­gie pohonu

 

Golf GTE může oba své motory využívat různými způsoby, které jsou dokonale přizpůsobené dané jízdní situaci. Kromě tří intuitivně zřejmých provozních režimů hybridního pohonu je k dispozici pohon čistě elektricky - e-Mode, který je vhodný pro jízdu ve městě. Ten umožňuje jízdu zcela bez emisí a bez rušivého hluku městskými centry a obytnými čtvrtěmi s dojezdem do 50 km. Přitom však dává k dispozici působivý krouticí moment 350 Nm, který je k dispozici již při rozjezdu a zajišťuje agilní jízdní chování.

Po stisku příslušného tlačítka zapůsobí Golf GTE ještě více. K tomu, abyste získali maximální výkon, musíte stisknout tlačítko GTE. Elektromotor i benzinový motor pak pracují synchronně a výsledkem je mimořádně velký krouticí moment.

Při brzdění pak Golf GTE mění uvolněnou kinetickou energii na energii elektrickou, která je ve všech provozních módech pohonu ukládána prostřednictvím rekuperace zpět do vysokonapěťové baterie a využívána při následné jízdě. Informace o tom, jaký mód pohonu je aktuálně zvolen i znázornění toku energie se zobrazuje na displeji infotainment systému.

Close
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím