e-Golf

Budoucnost může působit důvěrně známým dojmem.

Golf patří k nejoblíbenějším a nejpokrokovějším automobilům na světě a již po generace formuje naše představy o automobilu. Pro Volkswagen proto bylo pouze otázkou času, kdy napíše další kapitolu tohoto úspěšného příběhu - s prvním vozem Golf na čistě elektrický pohon, modelem e-Golf.

Galerie

Seznamte se s nejzajímavějšími detaily vozu e-Golf z různých úhlů pohledu.

Seznamte se s nejzajímavějšími detaily vozu e-Golf z různých úhlů pohledu.

Z místa A do místa B s "e"

Současnost a budoucnost dělí až 190 kilometrů.

Ten, kdo myslí na budoucnost, myslí také na udržitelný rozvoj. Proto je přechod od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie pro Volkswagen naprostou samozřejmostí. S modelem e-Golf jsme učinili další velký krok tím správným směrem. Jeho dojezdová vzdálenost se v praxi pohybuje od 130 do 190 km, což z něj činí ideálního společníka pro všední dny. Vždyť přibližně 80 procent všech řidičů neujede denně více než 50 km.

Jednoduché nabíjení.

Aby e-Golf byl vždy automobilem, který není ničím omezen, musí být pro jeho lithium-ion baterii k dispozici vždy dostatečné množství energie. Proto Volkswagen nabízí různé možnosti nabíjení, a to tím nejméně komplikovaným způsobem. Jednou z variant, jak nabíjet e-Golf, je připojení k běžné domovní elektrické zásuvce prostřednictvím nabíjecího kabelu se síťovou vidlicí nebo střídavým proudem ve veřejné nabíjecí stanici prostřednictvím nabíjecího kabelu, který je určený k tomuto účelu. Při tomto způsobu se doba nabíjení pohybuje od šesti do deseti hodin. Dále se můžete rozhodnout pro instalaci tzv. "wallboxu", který Vám zajistí maximální komfort i maximální možný výkon pro nabíjení baterie. Jeho pomocí tak i u Vás doma zkrátíte čas nabíjení pod šest hodin. Nejrychlejším způsobem nabíjení je nabíjení stejnosměrným proudem, kterým disponují veřejné nabíjecí stanice, jejichž počet se neustále zvyšuje, a k nimž můžete se svým vozem e-Golf kdykoli zajet. S rychlonabíjecím systémem CCS, který je součástí sériové výbavy, je k nabití baterie na 80 % její kapacity potřeba přesně 30 minut.

Jedna zásuvka pro střídavý i stejnosměrný proud.

Díky sériovému systému CCS (Combined Charging System) může být e-Golf vybaven pouze jednou připojovací zásuvkou se dvěma typy zdířek pro nabíjení jak střídavým proudem pomocí kabelu pro síťovou zásuvku, nabíjecí stanice či pro "wallbox", tak kabelem pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem z veřejných nabíjecích stanic CCS.

Prodloužená mobilita bez problémů.

Co však dělat v případě, že potřebujete cestovat dále než 190 km? Samozřejmě to opět není žádný problém, neboť ani při jízdách, jejichž délka přesahuje dojezdovou vzdálenost vozu e-Golf, se nemusíte vzdát jeho velké flexibility. V rámci služby "prodloužená mobilita" si totiž můžete půjčit automobil s konvenčním pohonem, se kterým i v těchto speciálních případech zůstanete mobilní. Více informací získáte u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen.

 

» Služba "prodloužená mobilita"

Vše v zorném poli.

Jít novou cestou. A přesto přitom pohodlně sedět.

Kabina navržená podle všech zásad ergonomie je zárukou intuitivního ovládání a bezproblémové orientace. Rovněž materiály v té nejvyšší kvalitě a jejich prvotřídní zpracování jsou u vozu e-Golf samozřejmostí.

Trvale dobré klima.

e-Golf zajistí dobré klima nejen pokud jde o životní prostředí, ale díky klimatizaci "Pure Air Climatronic" s antialergenním filtrem, která je součástí sériové výbavy, také v interiéru.

Příjemně laděné barvy.

Nepřímé osvětlení "Ambiente" s nádechem modré barvy v dekorech a nástupních prahových lištách vytváří v interiéru vozu jedinečnou atmosféru. Jeho součástí je také osvětlení přístrojové desky, dveří a prostoru pro nohy a zahrnuje rovněž čtecí lampičky, ve kterých se využívá technologie LED diod.

Discover Pro.

Navigační systém "Discover Pro" (sériová výbava) má mnoho inovativních funkcí. Nadšení vyvolá jeho intuitivní ovládání, které je podobné ovládání chytrého mobilního telefonu, velký barevný dotykový TFT displej, individuální předvolby hudby i navigačních dat, stejně jako působivé možnosti zobrazení. Systém je dále vybaven pevným diskem, DVD přehrávačem s podporou formátů MP3 a WMA, osmi reproduktory, ovládáním pomocí hlasových pokynů a protokolem bluetooth pro připojení mobilního telefonu.

Bezhlučný a bez emisí: pohon vozu e-Golf.

Inovace, které ohromí.

Základem inovativní technologie pohonu je elektromotor, který je doplněn technologií rekuperace. Ta zajišťuje ukládání energie uvolněné při brzdění do vysokonapěťové baterie a příkladně tak naplňuje ideu filozofie "Think Blue.".

Motor.

Předsudek, že elektromobily nedisponují nikterak vysokým výkonem, může e-Golf se svým maximálním výkonem 85 kW a krouticím momentem 270 Nm od první otáčky motoru lehce vyvrátit. Také další hodnoty jízdních výkonů jsou přesvědčivé. Nebo Vás snad někdy napadlo, že by bylo možné pouze na energii z baterie jet rychlostí až 140 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlit za pouhých 10,4 sekundy?

Náklady na ujetí 100 km jsou nižší než 62 Kč.

Efektivita vozu e-Golf se samozřejmě projeví také ve Vaší peněžence, neboť ve srovnání s konvenčními pohony jsou podstatně nižší i jeho provozní náklady. e-Golf spotřebuje na 100 kilometrů 12,7 kWh energie, což představuje 61,60 Kč (při ceně 4,85 Kč za 1 kWh).

e-Golf se nyní vejde také do kapsy Vašich kalhot.

Pro případ, že by e-Golf nebyl již sám o sobě dostatečně inovativní, připravil Volkswagen ještě jeden sofistikovaný technický prvek - aplikaci pro chytré mobilní telefony "Car-Net e-Remote", která v kombinaci s portálem "Car-Net" na adrese http://volkswagen-carnet.com dokáže na dálku ovládat mnoho funkcí automobilu. To s sebou přináší nejen výjimečnou dávku komfortu, ale umožňuje Vám odstartovat s maximální hodnotou dojezdové vzdálenosti v klimatizovaném voze a optimalizovat tak spotřebu energie.

 

» Více informací o systému Car-Net

e-mobilita se značkou Volkswagen

Další postup

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím